Katė kanda!

Nors esame pripratę prie jaukaus ant kelių murkiančios katytės vaizdo, kai kurios katės būna tikras siaubas... Jei auginate dirglesnę pasikandžioti mėgstančią katytę arba sutrikęs už save kovojantis gyvūnas neseniai atsidūrė Jūsų namuose, šie patarimai gali padėti išvengti įkandimo.

Venkite situacijų, kada Jūsų katė į glostymą reaguoja kąsdama.

Žaiskite tik su žaislais. Niekada žaidimams nenaudokite savo rankų ar kojų. Jokia žmogaus kūno dalis katei ar kačiukui neturi asocijuotis su žaidimais. Jei pastebite, kad su žaislu dūkstanti katė pernelyg įsiaudrino, sustabdykite šią veiklą.

Niekada staigiai netraukite rankos ir kitos kūno dalies, į kurią katė kanda. Pirmiausia, visada geriau leisti katei pačiai paleisti, nes traukdami tik stipriau susižalosite ir vietoj kelių nežymių skylučių turėsite žaizdas, antra, katė gali pagalvoti, kad čia žaidimas ir bandyti tvirčiau sugriebti lauk sprunkanti „grobį“.

Išmokite atpažinti savo katės elgesį, kurį ji gali rodyti iki pradėdama kandžiotis. Tada arba nukreipkite elgesį „saugia vaga“, arba palikite katę vieną, kol ši nusiramins.

Atsiminkite, kad katės reaktyvumas gali išlikti 1 – 2 paras. Labai sudirgusią katę gali tekti perkelti į saugią patalpą netgi panaudojant antklodę ar kartoninę dėžę.

Galiausiai katėms, kurios turi rimtų su nerimu susijusių problemų, veterinaras gali pasiūlyti specialių vaistų, o elgesio specialistai – elgsenos terapiją.