Mėsa ir žuvis Arden Grange pašaruose

Pagal AG mitybos konsultantę Ness Bird, RVN

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi superpremium klasės pašaro šunims ir katėms gamintoja firma Arden Grange žaliavas savo gaminiams  įsigyja tik iš užsirekomendavusių tiekėjų, o jas atrenkant remiasi kokybe, pastovumu bei maistine verte. Arden Grange pašarams naudojama žmonių maistui skirta mėsa ir žuvis, tad joje nėra augimo hormonų ar antibiotikų. Nė viena iš sudedamųjų medžiagų ir nė vienas iš galutinių produktų nėra konservuojami dirbtiniais konservantais. Gamyba vyksta Jungtinėje Karalystėje naudojantis nustatytu nekintamu receptu, o ingredientų kokybė niekada nebloginama dėl rinkos kainų. Jei tik įmanoma, mėsa įsigyjama iš ūkininkų, kurie priklauso angliškosioms kokybės užtikrinimo sistemoms Red Tractor Assurance ir Freedom Foods Assurance Scheme.

VIŠTIENA

Vištiena – biologiškai bene vertingiausia mėsos rūšis, puikus baltymų šaltinis tiek šunims, tiek katėms. Vištienoje daug amino rūgšties triptofano, mineralų kalcio, kalio ir vitamino B6. Arden Grange pašarų gamybai skirti paukščiai auginami laisvai (jokio laikymo ankštuose narvuose) Jungtinės Karalystės paukštidėse, remiantis griežtais Aplinkos, žemės ūkio ir kaimo reikalų departamento (DEFRA) nustatytais kriterijais, kurie tiksliai apibrėžia, kaip tinkamai paukščius reikia lesinti, prižiūrėti ir laikyti.

Vištiena yra daugumos Arden Grange produktų sudėtyje, bet vištienos baltymams alergiškiems šunims galima pasiūlyti pašarų su kiauliena arba ėriena ir ryžiais, o jautriems - su baltaja vandenyno žuvimi ir bulvėmis. Vištienos netoleruojančioms ar jautraus skrandžio katėms tinka pašarai su lašiša ir ryžiais arba baltaja vandenyno žuvimi ir bulvėmis.

Šviežia vištiena. Arden Grange pašarų gamybai skirta šviežia vištiena gaunama iš Jungtinėje Karalystėje užaugintų paukščių, kurių mėsa tinka vartoti žmonėms ir iki pašaro gaminimo yra išlaikoma atvėsinta (neužšaldoma). Arden Grange – viena iš nedidelio būrio įmonių, naudojančių tikrai šviežią vištieną. Tiesiog paieškokite aprašyme žodžio „šviežias“.

Vištienos miltai. Vištienos miltus sudaro švarios skerdenų (įskaitant kaulus) dalys, sumaltos į smulkius miltus. Tokie miltai - natūralus mineralų šaltinis. Miltų gamybai naudojamos tik maistinėmis medžiagomis turtingos vištienos dalys. Į miltus patenka ir  šiek tiek subproduktų bei išvalyto žarnyno, nes  jie natūraliai maistingi ir yra geras vitaminų bei mineralų šaltinis. Arden Grange miltai gaminami tik iš vištienos, nenaudojamos jokios kitos naminių paukščių rūšys.

Vištienos riebalai/taukai. Arden Grange gamyboje naudojami vištienos riebalai išgaunami tik iš žmonėms valgyti tinkamų vištų. Jie filtruojami pašalinant priemaišas bei baltymų daleles, o tai reiškia, kad nebus pavojingi vištienai alergiškiems šunims. Vištų taukai laikomas vienu vertingiausių riebalų šaltinių tiek šunims, tiek katėms, ir yra nuostabus energijos šaltinis.

Skaidyta vištiena (angl. chicken digest). Arden Grange naudoja aukščiausios kokybės nealergizuojančią (hidrolizuotą) skaidytą vištieną iš vištienos baltymų ir riebalų. Skaidyta vištiena svarbi pašaro  skoninėms savybėms, ji tolygiai purškiama ant granulių gaminimo metu. Beveik visų komercinių pašarų sudėtyje yraskaidytos mėsos, tačiau ne visi gamintojai apie tai informuoja vartotojus, įvardindami tai kaip „mėsos apvalkalą“ (meat coating) arba „padažą“ (gravy).

KIAUŠINIAI

Daugelyje Arden Grange receptų yra kiaušinių. Kiaušinių baltymai yra labai didelės biologinės vertės, pašaro sudėtyje jie užtikrina puikų  geras aminorūgščių škiekį. Nors katės ir šunys geba kai kurias aminorūgštis organizmo statybiniams ir fiziologiniams poreikiams pasigaminti patys, dalį nepakeičiamųjų aminorūgščių jie turi gauti su maistu. Kiaušiniams alergiškiems šunims galima rinktis Arden Grange pašarą su šviežia kiauliena ir ryžiais.

ĖRIENA

Ėriena – dar vienas labai skanus kokybiškų baltymų šaltinis. Tai tradiciškai populiari alternatyva šunims, kurie paukštienai alergiški ar jos netoleruoja.

Šviežia ėriena. Šviežia ėriena yra puikus ir kokybiškas ingredientas, natūralus cinko, geležies, B grupės vitaminų ir aminorūgšties karnitino šaltinis. Šio ingrediento šaltinis – Jungtinės Karalystės ganyklose auginami ir žole šeriami gyvuliai.

Ėrienos miltai. Šis produktas gaunamas iš ganyklose besiganančių  jaunų avių. Ėrienos miltai turtingi kalciu ir gaminami iš mėsos nuopjovų bei švarių skerdenos dalių (jos termiškai apdorojamos, džiovinamos ir malamos į smulkius miltus). Į šiuos miltus nepatenka vilna, kraujas, galvos, kanopos ar stuburo smegenys. Kaip ir gaminant paukštienos miltus, į sudėtį gali patekti kai kurie subproduktai ir žarnyno dalys.

KIAULIENA

Kiauliena – puikus alternatyvus baltymų šaltinis šunims, kurie yra alergiški labiausiai paplitusioms mėsos rūšims, pvz. paukštienai. Kiaulienoje daug vitaminų B12, B3 (niacino), C, mikroelementų seleno, cinko, geležies ir fosforo. Arden Grange naudoja Jungtinės Karalystės fermose išaugintų kiaulių mėsą, kuri tinka žmonių maistui.

Šviežia kiauliena. Pats pavadinimas sako, kad tai paprasta šviežia kiauliena, naudojama nepasterizuota ir nehidrolizuota.

Kiaulienos miltai. Tai švarios skerdenų dalys, kurios išdžiovinamos ir sumalamos. Kaip ir kitais atvejais, įtraukiamos tik maistine verte naudingos kiaulienos dalys.

Skaidyta kiauliena. Skaidyta kiauliena gaminama iš kiaulienos baltymų ir riebalų, ja apipurškiamos granulės suteikiant skonines savybes.

ŽUVIS

Žuvis yra lengvai virškinamas, maistingas ir omega-3 riebalų rūgštimis gausiai praturtintas maisto šaltinis. Arden Grange pašarų gamintojai naudoja tik visiškai atsekamos kilmėss, žmonėms valgyti skirtas žuvis. Visos žuvys perkamos iš seniai patikrintų pastovių tiekėjų, kurie laikosi labai griežtų kontrolės priemonių, taikomų Jungtinės Karalystės parduotuvių.

Šviežia žuvis. Lašišos auginamos Škotijoje ir griežtai tikrinamos dėl hormonų likučių. Lašišos - dar vienas baltymų šaltinis, maistine verte labai naudingas tiek šunims, tiek katėms. Šios žuvys lengvai skaidomos į sudėtines aminorūgštis. Be to, tai geras nepakeičiamųjų riebalų rūgščių šaltinis.

Lašišų miltai. Lašišų miltai  - tai koncentruotos ir džiovintos lašišos iš Šiaurės Europos.

Šviežia balta žuvis. Šis ingredientas naudojamas Sensitive rūšies kačių pašarui gaminti. Balta žuvis pasižymi puikiu skoniu, joje daug B grupės vitaminų, taip pat yra geras mineralų (ypač seleno) šaltinis.

Baltos žuvies miltai. Jie įtraukti į  šunų ir kačių Sensitive rūšies pašarų receptus. Kaip ir lašiša, šie miltai lengvai virškinami, mažai antigeniški (tai reiškia, mažiau tikėtina, kad sukels alerginę reakciją). Juose daug naudingų omega-3 riebalų rūgščių, pasižyminčių natūraliomis priešuždegiminėmis savybėmis ir gali padėti sudirgus gyvūno odai ar virškinimo traktui. Ilgai vartojamos omega-3 riebalų rūgštys gali sumažinti alergijos „slenkstį“ ir padėti kovojant su maisto alergijomis ar atopinėmis reakcijomis (aplinkos alergijomis dulkių erkutėms, žiedadulkėms ar pan.). Arden Grange naudoja žuvis iš seniai patikrintų pastovių tiekėjų, žvejojančių Šiaurės jūroje bei Šiaurės Atlanto vandenyne.

Žuvų miltai. Arden Grange pašaruose žuvų miltai sudaryti iš merlangų (baltos žuvies) ir silkių (riebios žuvies). Žuvų miltai – natūralus ir subalansuotas pašarų ingredientas, turintis daug baltymų, mineralų, vitaminų ir mikroelementų. Be to, tai labai vertingas maistine verte produktas, įtrauktas į daugelį receptų siekiant užtikrinti puikų aminorūgščių profilį.

Žuvų taukai. Žuvų taukai – puikus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Žmonių sveikatos kontekste teigiamas omega-3 poveikis gausiai ištirtas ir dokumentuotas, o pastaruoju metu šios riebalų rūgštys vis labiau pripažįstamos ir mūsų gyvūnų augintinių mityboje. Arden Grange pašaruose esantys žuvų taukai gaunami iš Škotijos lašišų ir specialiai mikrofiltruojami,  juose būtų kuo mažiau PCB ar dioksinų.

 

Arden Grange įsipareigoja užtikrinti kuo geresnę Jūsų augintinių mitybą. Arden Grange produktų asortimentas apima turimas žinias ir supratimą apie medžiagų apykaitos problemų profilaktiką – ypač tą, kuri koreguojama maistinių medžiagų pagalba. Kaip atsakinga ir etiška kompanija, Arden Grange rimtai vertina visus klausimus, kylančius diskutuojant apie galimą maisto papildų ar ingredientų naudą. Arden Grange receptams pasirinkti ingredientai yra labai saugūs ir naudingi šunims ir katėms, tačiau gamintojas pabrėžia, kad pašarai niekada neatstos veterinarinio gydymo gyvūnui susirgus.

 

 

Arden Grange ėdalų kviečiame įsigyti mūsų el.parduotuvėje www.vetvila.lt/parduotuve