Triušių maudymas

Iš esmės triušių maudyti nereikia – jie švarūs gyvūnai, kaip ir katės. Paprastai su valymosi reikalais jie gerai susitvarko ir daugumai užtenka tik retkarčiais šepečiu pašukuoti kailį. Tačiau kai kurie seni ar nutukę ilgaausiai negali pakankamai gerai pasirūpinti savo kailio higiena. Jei savininkas pamiršta išvalyti dėžutę ir triušis per ilgai joje būna, letenėles gali tekti nuvalyti.  Jei triušį kartas nuo karto tenka maudyti, kažkas negerai - turite rasti problemos priežastį arba ji nuosekliai kartosis.

Sausa vonia

Apskirtai triušiai nesipriešina sausam maudymui. Tokį maudynių būda patartina išbandyti patį pirmą ir tik tada, jei nepasiseks, imtis vandens.  Sausas valymas padeda išvalyti šlapimo dėmes ar apkakotą užpakalį. Prireiks specialaus sauso šampūno ar tiesiog kūdikiams skirtos pudros (svarbu, kad joje nebūtų talko).  Nešvarias vietas tiesiog padenkite pudra ir patrinkite (jei yra sąvėlų – labai švelniai).Išmatų ar kitų svetimkūnių pašalinimui naudokite šukas. Nebraukite stipriai, kadangi triušių oda stebėtinai lengvai pažeidžiama. Galų gale pudruotas vietas paglostykite, kad miltukai pasišalintų. Jei įmanoma ir triušis nebijo, juos susiurbti galima rankiniu siurbliu.

Triušio maudynės vandenyje

Šis maudymo būdas triušį gali rimtai išgąsdinti, sukelti paniką. Labai išsigandęs triušis gali susižaloti. Kai kuriems triušiams toks „nuotykis“ gali sukelti potencialiai mirtiną šoką. Yra pranešimų apie triušius, kurių širdutės maudynių neatlaikė. Jei ilgaausis priešinsis, reikia turėti omeny, kad jo galinės kojos labai tvirtos, o stuburas palyginti silpnas, tad jis gali susižaloti nugarą. Netinkamas muilas ar šampūnas gali sudirginti jautrią odą, sukelti infekciją, o jei į ausis pateks vandens, galima jų infekcija. Be to, šlapias triušio kailis ilgai džiūsta, tad gresia peršalimas, hipotermija. Pripratinus augintinį prie plaukų džiovintuvo, galima kita bėda – odos nudegimai.

Jei triušiui vis tiek būtina vonia, svarbu laikytis tinkamos procedūros. Jei problema tik išmatomis suteptas kailis, plauti reikia tik nešvarias vietas. Naudokit hipoalerginį, negydomąjį šampūną. Triušiams netinka žmonių, net kūdikių šampūnai –jų ingredientai gali dirginti jautrią šių gyvūnų odą.

Į mažą kriauklę įpilkite drungno vandens. Jei kriauklės dugnas slidus, padėkit ten rankšluostį ar guminį kilimėlį, kad triušis galėtų tvirtai stovėti.

Sumaišykit šaukštelį šampūno su vandeniu. Triušį laikydami švelniai, bet tvirtai, plaukit jo nešvarias dalis vandens ir šampūno mišiniu kol jis taps švarus. Jei triušis labai susitepęs, vandenį gali tekti kelis kartus keisti. Žiūrėkit, kad vandens nepatektų ant galvos ar ausų. Galų gale šampūno likučius nuplaukite šiltu vandeniu.

Po maudynių triušį nusausinkit rankšluosčiu. Netrinkit per stipriai – prisiminkit jo jautrią odą. Itin tinka mikropluošto rankšluostis, drėgmę sugeriantis geriau negu medvilnės rankšluosčiai.

Jei naudojate plaukų džiovintuvą, tegul jis būna vidutinio karštumo, laikykit jį 30 cm atstumu nuo kūno. Nedžiovinkite juo ausų, galvos ir kitų jautrių vietų. Ranka patikrinkite, ar oro srovė ne per karšta.

Kai triušis sausas, atsargiai bukomis žirklėmis iškarpykite susivėlusias vietas ir tas, kur oda atrodo sudirgusi. Nepamirškit, kad triušio oda plona, tampri ir lengvai plyšta.

Kai laikote triušį, elkitės tvirtai, bet švelniai ir nuleiskit jį ant žemės kai tik šis pradeda stipriai draskytis.