Triušio augintojo pradžiamoklis

Triušiai – mielai atrodantys, gražūs gyvūnėliai, vis dažniau pasirenkami kaip augintiniai. Atsiminkite, kad kaip naminiai gyvuliukai jie auginami palyginti trumpai, tad norint susidraugauti su nulėpausiu teks šiek tiek pasistengti. Be to, būtina užtikrinti kasdienius jų poreikius, kurie iš esmės nėra įspūdingi - triušiams reikia gerai subalansuoto raciono, didelio gyvenamojo ploto, mankštos, taip pat kasdienio socialinio kontakto.

Triušiai – daugelio plėšrūnų persekiojami gyvūnai, tad bandant su jais bendrauti, jie dažnai gali bandyti nuo mūsų slėptis lyg nuo didžiausios grėsmės. Įsitikinkite, kad asmuo, iš kurio įsigijote triušį, užsiiminėjo socializacija su 10 dienų amžiau triušiukais – tyrimais įrodyta, kad mažesnė tikimybė, jog taip „paruošti“ gyvūnėliai bijos žmonių. Su didelėm triušių veislėm tai itin svarbu, kadangi baimė gali vesti prie agresijos.

Įsitikinkite, kad triušis gali bendrauti. Jei pavyks, kol augintinis jaunas, įsigykite dar vieną panašaus dydžio triušį anksti – tarp jų gali susiformuoti tvirtas ryšys.

Siekiant išvengti peštynių tarp suaugusių triušių, kastruokite patinus ir sterilizuokit pateles.

Dideliems triušiams reikia daug didesnių namelių, negu tie, kuriuos paprastai galima įsigyti gyvūnėlių parduotuvėse. Triušis narve turi galėti atsistoti ant galinių kojų ir padaryti bent 3 – 4 šuolius bet kuria kryptimi.

Suteikite triušiai galimybę mankštintis. Laikant jį mažam narve, gali atsirast fizinių ir psichologinių problemų. Triušiai labai smalsūs ir mėgsta šokinėti bei lakstyti. Sudarykite galimybę mankštintis ne tik narve.

Triušiams reikia raciono, kuriame daug skaidulų ir mažiau cukraus – daug šino, mažai daržovių, papildomų paruoštų granulių. Jų virškinimo sistema prastoak ireaguoja į saldžius skanukus ar didelius kiekius vaisių bei morkų.

Niekad neimkite triušio už ausų ar kaklo odos, kadangi tai gali sukelti diskomfortą ir ateity jis vengs sąlyčio. Triušių labai trapios nugaros, su jais reikia elgtis švelniai.

Triušį lengva išnokinti tuštintis specialioj vietoj. Narvą būtina valyti, kad išmatos, suteptas kraikas ir drėgni laikraščiai neliptų prie augintinio kailio.