Šunys geba atskirti šunis nuo kitų gyvūnų

Šunys sugeba atskirti kitus šunis – nepriklausomai kokia jų veislė – nuo laukinių gyvūnų ir žmonių bei geba juos grupuoti. Tai jei padaro remdamiesi vien vizualiniais ženklais – štai ką teigia prancūzų mokslininkai.

Tos pačios rūšies individus suburia socialinis gyvenimas. Dėl to jie pradeda skirti panašumus, rodančius priklausymą tai pačiai rūšiai ir tam tikrai grupei. Iki šiol tyrimais įrodyta, kad kad kai kurie gyvūnai lengviau atpažįsta vaizdus ar asmenis, priklausančius jų rūšiai.

Naminiai šunys turi didžiausią morfologinę įvairovę, lyginant su kitomis gyvūnų rūšimis. Užregistruota daugiau kaip 400 jų veislių, kai kurių atstovai skiriasi itin ekstremaliai. Prancūzų tyrėjai analizavo, kokius pažinimo iššūkius šunims kelia tokia didelė morfologinė įvairovė, bandant atskirti savo rūšies atstovus iš kitų remiantis tik vizualine informacija.

Kompiuterio ekrane devyniems šunims mokslininkai rodė įvairių veislių atstovų snukius, taip pat ir kitų rūšių atstovus (tiek naminius, tiek laukinius gyvūnus) – įskaitant ir žmones (veidus). Šunims parodytos apie 144 nuotraukų poros. Tyrimo autoriams buvo įdomu, ar šie gyvūnai sugebės atskirti skirtingas veisles nuo kitų rūšių bei ar sugebės priskirti šunis vienai grupei.

Tyrėjai nenusivylė – paaiškėjo, kad šunys gali atskirti kitų šunų snukius tik iš vaizdo, taip pat skirtingų šunų nuotraukas, nepaisant didelės veislių įvairovės, jie sugeba priskirti tai pačiai grupei. Gebėjimas savo rūšies atstovus atpažinti ne tik iš kvapo, bet ir remiantis vaizdu labai palengvina susikalbėjimo ir poravimosi galimybes .

Paga Sciencedaily 2013 02 14 str. “Dog Spots the Dog: Dogs Recognize the Dog Species Among Several Other Species On a Computer Screen” (org. šaltinis Dominique Autier-Dérian, Bertrand L. Deputte, Karine Chalvet-Monfray, Marjorie Coulon, Luc Mounier. Visual discrimination of species in dogs (Canis familiaris) . Animal Cognition , 2013; DOI: 10.1007/s10071-013-0600-8)