Šunų ir kačių kailio priežiūra rudenį

Ruduo gali būti tikras iššūkių metas gyvūnų kailio ir odos sveikatai. Atvėsus orams ir prasidėjus šildymo sezonui pasikeitusios sąlygos gali paveikti kailio būklę, išprovokuoti odos problemas ar sezonines alergijas. Štai keletas patarimų, kaip rūpintis šunų ir kačių kailiu rudenį.

Rudeninis šėrimasis

Rudenį šunys ir katės pradeda keisti kailį. Vasarą jis būna lengvesnis ir plonesnis, o vėstant orams prisireikia tankesnio ir šiltesnio. Šiuo laikotarpiu gyvūnai gali labiau šertis.

Šukavimas padeda pašalinti slenkančius plaukus, neleidžia jiems kauptis ir sumažina sąvėlių susidarymą, kas aktualu turintiems ilgaplaukius gyvūnus. Katėms tai padeda išvengti kailio gumuliukų prarijimo. Šukas įsigykite atsižvelgdami  kailio tipą, pvz., ilgaplaukiams keturkojams teks rinktis tankesnį šepetį, o trumpaplaukiams labiau tiks guminis. Kartais kovojant su kailio sausėjimu teks perplauti jį kondicionieriumi.

Šildymo sezono poveikis kailiui ir odai

Prasidėjus šildymo sezonui oras namuose sausėja, o tai gali išsausinti ir augintinių kailį bei odą. Kai kuriems šunims ir katėms gali atsirasti pleiskanų ar odos niežulys, jie gali pradėti daugiau kasytis. Be to, sausesnė oda jautresnė ir pažeidžiamesnė.

Kaip išvengti sausos odos problemų?

Oro drėkintuvas: Drėgmės palaikymas namuose yra svarbus ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Oro drėkintuvas padeda sumažinti odos sausėjimą.
Subalansuotas maistas: Rudenį augintiniams galima duoti daugiau omega-3 riebalų rūgščių turinčių produktų ar papildų, nes jie padeda išlaikyti odos ir kailio sveikatą, mažina pleiskanojimą.
Tinkami produktai maudynėms: Venkite dažnų maudymų ir naudokite tik gyvūnams skirtus šampūnus. Jei reikia, pasirinkite drėkinantį šampūną ar kondicionierių, jie saugos odą nuo išsausėjimo.

Sezoninės alergijos

Rudens sezonu kai kurie augintiniai gali kentėti nuo sezoninių alergijų, ypač jei yra jautrūs dėl drėgnesnio klimato suaktyvėjantiems tam tikriems augalams ar pelėsiui. Sezoninės alergijos gali nulemti kailio slinkimą, odos paraudimą ir niežėjimą, o dėl kasymosi gali atsirasti odos infekcijų ar pažeidimų.

Kaip atpažinti ir valdyti sezonines alergijas?

Stebėkite simptomus: Jei pastebite, kad augintinis nuolat kasosi, laižo tam tikras kūno vietas, jam ašaroja akys ar kailis slenka labiau nei įprastai, galimos sezoninės alergijos.
Pėdų ir kailio plovimas: Po pasivaikščiojimų valykite šuns pėdutes, kad pašalintumėte alergenus. Jei katė išeina į lauką, gali tekti lengvai nuvalyti jos kailį.
Konsultacija su veterinaru: Alergijų atveju gali būti skirti antihistamininiai vaistai ar specialūs šampūnai, padedantys suvaldyti simptomus. Tam tikrais atvejais gali prireikti specialios dietos ar papildų imunitetui.

Pėdų apsauga nuo rudens drėgmės ir purvo

Rudenį, kai oras drėgnas, o takai purvini, svarbu pasirūpinti ir augintinių pėdutėmis.

Patarimai pėdučių priežiūrai:

Tinkami apsauginiai kremai: Yra specialių kremų augintinių pėdoms, sukuriančių apsauginį sluoksnį.
Batai šunims: Jei keturkojis mėgsta pasivaikščiojimus bet kokiu oru, galima apsvarstyti šunų batelius, saugančius pėdutes nuo purvo ir drėgmės.
Reguliarus plovimas: Po pasivaikščiojimų švariai nuplaukite ir nusausinkite pėdutes. Tai padės išvengti infekcijų ir drėgmės sukeltų problemų.

Maudymo režimas rudenį

Rudens sezonu augintinių nereikia dažnai maudyti, nes tai gali dar labiau išsausinti kailį bei odą. Rekomenduojama naudoti drėkinančius šampūnus i, esant reikalui, kitas specialias priemones, pvz., drėkinančius purškalus.

Kaip teisingai prižiūrėti kailį?

Minimalios maudynės: Užteks kartą per mėnesį arba pagal poreikį, kai gyvūnas labai išsipurvina.
Naudokite drėkinančius šampūnus: Rudeniui geriau rinktis drėkinančius šampūnus ar kondicionierius, saugančius nuo sausėjimo.
Dėmesys vandens temperatūrai: Vanduo turėtų būti šiltas, bet ne per karštas, kad nepažeistumėte odos apsauginio sluoksnio.
Drėkinkite: Po maudynių galite naudoti specialius drėkinančius purškalus.

Mitybos nauda

Tinkamai parinktas maistas ir papildai gali padėti lengviau išgyventi pereinamąjį sezoną ir išvengti gausaus kailio slinkimo ar odos problemų.

Papildai kailio sveikatai:

Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgštys: Padeda palaikyti odos ir kailio drėgmę, mažina uždegimus ir padeda spręsti odos problemas.
Biotinas: Šis vitaminas stiprina kailį, padeda išlaikyti jį žvilge, sumažina plaukų slinkimą.
Kolagenas: Tinka šunims ir katėms, kurių kailis praranda elastingumą; taip pat gali padėti stiprinti nagus.

Papildomi patarimai

Be reguliarios kailio priežiūros, yra dar keli būdai, kaip palaikyti kailio ir odos sveikatą:

Apsauga nuo skersvėjų: Jei augintinis mėgsta gulėti prie lango, rūpinkitės, kad nebūtų skersvėjų, nes jie gali sukelti odos ir kailio problemas.
Drėgnos servetėlės: Po kiekvieno pasivaikščiojimo lengvai nuvalykite kailį su drėgnomis servetėlėmis, kad pašalintumėte purvą ir drėgmę, ypač ant kojų ir pilvo.

Tinkama mityba, reguliari kailio priežiūra, pėdučių apsauga ir švelnūs drėkinantys produktai padės išlaikyti gyvūnų kailį bei odą sveikus.