Šuniukas kandžiojasi!

Taip, šuniukai kandžiojasi... - ir puiku, kad jie tai daro! Šuniukams kandimo ir kovojimo žaidimai labai svarbu, kadangi iki suaugs jie turi išmokti išvystyti „minkštą kandimą“.

Šuniuko kandžiojimasis – normalus, natūralus ir būtinas dalykas. Tokie įkandimai retai sukelia pastebimą žalą, tačiau dažnai jie skausmingi ir gali oponentą priversti cyptelėti ar sustabdyti žaidimą. Taip šuniukas sužino, kad turi aštrius dantis ir gali sužeisti. Tačiau šuniukas juk mėgsta žaisti, tad jis pradės kąsti silpniau, kad toliau būtų galima dūkti.  Jis išmoks žaisti kąsdamas švelniai.

Visiškas uždraudimas kandžiotis jaunam šuneliui gali pasiūlyti greitą ir laikiną palengvėjimą, tačiau tai -  potencialiai pavojinga, kadangi šuniukas taip ir nesužinos, kad jo žandikauliai gali sužeisti. Tad tokiam gyvūnėliui užaugus ir jį išgąsdinus ar išprovokavus, jis gali kąsti stipriau, taip sukeldamas rimtesnius sužeidimus.

Šuniukų kandimo žaidimai turi būti kontroliuojami palaipsniui ir sistemingai. Mažylius reikia mokinti slopinti kandimo jėgą. Tai – dviejų etapų procesas: pirma mokinkite nekenkti Jums, antra, nedaryti viso spaudimo kai kanda. Šuniukas turi suprasti, kad nors kramtymas yra gerai, jis turi liautis kai to reikalaujat.

Be skausmo

Kai šuniukas įkanda stipriau, nereikia jo bausti ir gąsdinti. Pakanka sušukti „ai!“. Jei šuniukas šūktelėjus nustoja kąsti, pagirkit, liepkit sėstis (parodysit, kad jis yra valdomas), duokit skanėstą ir vėl žaiskit.

Jei šuniukas šūksnį ignoruoja, šūktelėkit garsiau ir palikit kambarį. Šuniukas praras žaidimų draugą. Grįžkit po pusės minutės, liepkite šuniukui atlikti kelias komandas, nuraminkit jį ir vėl tęskit žaidimą. Kai šuniukas įsiaudrino ir nenusiramina, nevilkit jo į „izoliavimo patapą“ – greičiausiai nesukontroliuosit situacijos ir augintinis kąs dar kartą. Geriau žaiskite kambaryje, kurį galite lengvai palikti kai šuniukas nereaguoja į Jūsų signalus.

Jokio spaudimo

Kai šuniukas kanda neskaudžiai, apsimeskit, kad to per mažai. Sunkesnius krimstelėsimus palydėkit cyptelėjimu. Šuniukas supras, kad žmonės – superjautrūs padarai ir kad su jais reikia elgtis ypatingai švelniai.

Niekad neleiskit šuniukui kramtyt rūbų ar plaukų. Drabužiai ir plaukai nejaučia skausmo, tad šuniukas gali kąsti smarkiau ir labai arti žmogaus kūno. Šuniukas niekad negali pirmas pradėti kandžiotis – žaidimo pradžią ir pabaigą nustato šeimininkas.