Spalį paaiškės, kurie šunys Lietuvoje stipriausi

Keturkojai lietuvių sportininkai, besirungiantys šunų jėgos varžybose, nepaliauja stebinti (bei gąsdinti) konkurentų iš visos Europos. Po labai sėkmingos ir pergalių kupinos vasaros pirmąjį rugsėjo savaitgalį itin didelė mūsiškių komanda (net 12 šunų) išsiruošė į jėgos varžybas Žyvece (Lenkija).

Tai buvo vienas didžiausių tokio tipo renginių Europoje. Konkurentų sugužėjo iš įvairiausių kraštų – nuo Lenkijos ir Čekijos iki Vengrijos ar Nyderlandų. Rungtys tęsėsi nuo ryto iki vakaro, dėl itin didelės dalyvių gausos jas netgi teko dubliuoti. Vien Weight Pulling`e varžėsi 91 šuo. Ši rungtis, prasidėjusi anksti vakare, tęsėsi lig aušros.

Galime pasidžiaugti, kad šį kartą net du lietuvių augintiniai savo klasėse iškovojo geriausio koeficiento apdovanojimus (sutrumpintai jie vadinami MWPP - Most Weight Pulled per Pound, tai reiškia, kad šuo ištempia didžiausią svorį lyginant su jo dydžiu). Didžiausią tokį koeficientą savo klasėje bei tarp visų dalyvavusių šunų „surinko“ Little Sky. Antrąjį lietuvių MWPP apdovanojimą iškovojo Harpyia (bei pateko į geriausiųjų trejetuką). 

Pirmąsias vietas Weight Pulling`o rungtyje savo kategorijose iškovojo Little Sky (1950 kg), Harpyia (2400 kg), Moonlight Budulis (2300 kg) ir Ali (2800 kg). Galime pasidžiaugti (o galbūt paliūdėti), kad iki didžiausią svorį nutempusio šuns Ali pritrūko nei daug, nei mažai – tik 10 s. Jis nutempė 3100 kg, tačiau nespėjo to padaryti laiku. Antrąsias vietas užėmė Ago (2100 kg), Gizmo (1650 kg) ir Baira (2300 kg), trečiąsias – Twister (2300 kg) ir Neitas (450 kg).

Bėgtakio rungtyje net du lietuvių šunys užėmė trečiąsias vietas – tai Moonlight Budulis ir Kyro. Rogučių sprinte pats vikriausias buvo Kyro, jis užėmė trečiąją vietą. Renkant gražiausią varžybų šunį Kyro skirta trečioji vieta.

Šunų jėgos sporto varžybas pamatyti ar jose sudalyvauti bus galima ir spalio 1 – 2 dienomis Druskininkuose (Vienkiemių g. 5, Jaskonyse esančioje sodyboje „Ignė“). Visą savaitgalį ir didelius, ir mažus džiugins, stebins, žavės bei įtrauks daugybė veiklų bei pasirodymų. Šventės metu ne tik vyks kraują kaitinančios šunų jėgos sporto varžybos, bet ir bus galima susipažinti su stipriausiais Lietuvoje ir visoje Europoje keturkojais sportininkais, stebėti tarnybinių šunų pasirodymus. Varžybų metu veiks ir jaunųjų renginio lankytojų pamėgta „Budulio mokyklėlė“.

Lietuvių rengiamas „Sporting Dog Show“ sutraukia daugybę  įvairiausių veislių ir dydžių šunų – nuo mišrūnų iki bulterjerų, retriverių, pinčerių, vokiečių aviganių ar belgų aviganių malinua. Šį kartą jėgas išbandyti bus galima septyniose rungtyse: šuolyje į aukštį, lipime į sieną, rogučių tempime, sunkaus svorio tempime, šuolyje į tolį, bėgtakyje ir virvės traukime.

Pati populiariausia šunų jėgos sporto rungtis– Weight Pulling (svorio tempimas). Jos metu šuo su specialiomis petnešomis po komandos kelis metrus velka krovinį – ant bėgių pastatytą vežimėlį.

Šuolis į aukštį (High Jump) – rungtis, kurios metu šuo pašoka į orą ir įsikanda į pakabintą žaislą. Laimi aukščiausiai iššokęs šuo.

Lipimo į sieną (Wall Climbing) metu šuo lipdamas specialia guma padengta siena turi pasiekti pakabintą žaislą. Laimi aukščiausiai įlipęs šuo.

Virvės tempimo rungtyje (Tug Of War) laimi šuo, iš priešininko atėmęs žaislą – virvę. Pasitaiko, kad šunys taip varžosi net kelias valandas.

Bėgtakio (Treadmill race) rungties metu specialiu bėgtakiu per nustatytą laiką šuo turi nubėgti kuo didesnį atstumą.

Rogučių (Weight Drag Pulling) ir triračio (Weight Pull Sprint) vilkimo rungčių metu šuo kuo greičiau turi nutempti atitinkamą svorį.

Šunų jėgos varžybose dalyvauti gali tik fiziškai bei psichologiškai stiprūs gyvūnai. Tokios varžybos suburia šunų mylėtojus, sukuria tikslą veiklos trokštantiems šunims, yra puikus būdas išlieti jų (bei šeimininkų) energijai. Šeimininkai darbui su keturkojais skiria daugybę laiko – dažnai visą laisvalaikį. Augintinis, su kuriuo nuolat užsiimama, visada pasiruošęs dirbti ir trokšta laiką leisti tik su įdomius užsiėmimus siūlančiu šeimininku. Daugeliui aktyviai gyvenančių šunų nereikia jokių papildomų skatinimų – pats užsiėmimas jiems yra kaip atlygis, o varžybos – didelis ir smagus atrakcionas, pilnas linksmiausių žaidimų.

 

Daugiau apie renginį sužinoti galima čia:

https://www.facebook.com/events/1734757433432233/

www.weightpulling.lt