Nuraminti jaudrų šunį...

Normalu, kad šuo susijaudina, kai ateina svečių ar kai ruošiatės lįsti laukan. Paprastai dauguma jų greit nusiramina, tačiau pernelyg nervingi šunys sunkiau kontroliuojami  - jie per daug šokinėja, per daug loja, tampo pavadį, gali apsišlapinti iš laimės ir t.t. Be to, jie turi ir kitą bėdą - pernelyg greit pradeda nuobodžiauti, tad likę vieni  siaubia namus.

Energingam, greit susijaudinančiam šuniui valdyti galima pasiūlyti du būdus: krūvį (tiek fizinis, tiek protinis) ir mokymą nusiraminti. Tai leidžia lengviau kontroliuoti jaudrumą, išskyrus tuos atvejus, kai problemos priežastis – sveikata (pvz., skydliaukės sutrikimai, galintys sukelti hiperaktyvumą).

Prie jaudulį keliančių situacijų šuo pratinamas laipsniškai, suteikiant galimybę jose jaustis patogiai. Gali atrodyti, kad jaudrų šunį paprasčiau palikti namie ir niekur nesivežti – jis juk sunkiai valdomas, tačiau dažnos išvykos kaip tik „nuleis“ naujų įspūdžių kartelę.

Kartais jaudrus elgesys būna skatinamas šeimininkų. Siekdami atitraukti dėmesį, daugelis šunis liečia, glosto ar vilioja skanėstais... Tam tikrose situacijos toks dėmesio nukreipimas padeda, tačiau šuo turėtų suprasti, jog netinkamas elgesys bus ignoruojamas. 

Jokiu būdu negalima šaukti ant susijaudinusio šuns ar tuo labiau jo bausti.  Dėl to jis tik dar labiau susijaudins ar „įšoks“ panikos būsenon. Geriau kai tik įmanoma apdovanoti augintinį už ramų elgesį. Po ilgo pasivaikščiojimo ar žaidimų, kai šuo elgiasi ramiai, jį glostykite, girkite.

Išmokinkite šunį po komandos atsisėsti ar atsigulti ir kiek reikia išbūti šiose pozicijose. Būtina ir komanda „Ateik“. Mokinkite šunį dėmesį koncentruoti į Jus. Tai sunku – jaudriam šuniui labai įdomu viskas, kas vyksta aplink. Mokinkite jį stabiliai sėdėti po komandos po truputį ilgindami laiką. Būkite kantrūs, nuoseklūs. Kiekvienoje situacijoje, kurioje šuo pernelyg susijaudina po komandos jis turi nusiraminti ir sėdėti, žinodamas, kad už tokį elgesį bus paskatintas pageidaujama veikla.

Psichinei simuliacijai šunį mokinkite įvairių smagių triukų. Nupirkite „protingų žaislių“, su kuriais gyvūnas galėtų ilgai „triūsti“. Slėpkite žaislus ir skanėstus, kad augintinis jų ieškotų. Vedžiokite jį skirtingose vietose.

Yra teorijų, jog šiek tiek poveikio gali daryti maistas – per daug baltymų kai kuriuos šunis priverčia šėlti, tad galima išbandyti ėdalus su  mažiau kaip 20 proc. baltymų. Kiti šunys labai akivaizdžiai atkunta nuo angliavandenių.