Lietuvių augintinių sėkme užsienio šunų jėgos varžybose

Šie metai šunų jėgos sporto entuziastams – labai sėkmingi. Varžybų sezonas dar nespėjo gerai įsibėgėti, o sportininkai iš Lietuvos jau kelia nerimą aplinkinių šalių dalyviams.

Sporto sezoną labai gražiomis ir tvarkingomis svorio tempimo varžybomis pradėjo Čekijos ADBA klubas. Ten taisyklės kiek skiriasi nuo artimesnių mums šalių. Visi šunys svorius tempia tik dėl šeimininko, savo noru – jie neraginami žaisliukais ar skanėstais. Tempimų yra labai daug – kiekvieną kartą, kai blokelis užkraunamas ant vežimo, visi šunys turi ištempti naująjį svorį. Todėl šio tipo varžybose laimi ne tik stipriausi, bet ir ištvermingiausi šunys „švariausiomis“ galvomis – pasižymintys tvirtais nervais.

Prizines vietas Čekijoje laimėjo visi iš Lietuvos atvykę dalyviai: pirmas vietas savo grupėse užėmė Little Sky (be to, ji nutempė didžiausią svorį lyginant su jos kūno mase ir iškovojo vadinamąjį BIS arba MWPP apdovanojimą), Bruce Lee, Setas ir Flame, antrąją vietą – Harpyia, trečiąją – Twister.

Kur kas daugiau lietuvių važiavo į du savaitgalius iš eilės Lenkijoje vykusias varžybas. Birželio 11 – 12 dienomis visi rinkosi netoli Čekijos sienos esančiame Pokrzywna miestelyje. Labai ilgai trukusiame (nuo sutemos iki aušrų) Weight Pulling`e pirmas vietas savo grupėse laimėjo Bruce Lee (taip pat – BIS titulą), Kodis (be to, iškovojo MOST titulą, gaunamą už didžiausią nutemptą svorį) ir Moony. Antrąsias vietas svorio tempime iškovojo Gizmo, Harpyia ir Baira, trečiąsias – Fada ir Little Sky. Lipimo į sieną rungtyje Kodis užėmė antrąją vietą (įlipo 3,35 m), bėgtakio rungtyje pirmavo Harpyia.

Birželio 18 – 19 dienomis visi aktyviai rinkosi tradicinėse jau 13 kartą Balstogėje rengtose varžybose, kurios visai neklystant vadinamos Europos Čempionatu. Kasmet jos sutraukia gausybę dalyvių iš įvairiausių šalių –  Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Nyderlandų, Šveicarijos, Belgijos, Vengrijos ir t.t. Į jas atvyko net 17 lietuvių šunų!

Weight Pulling`e pirmąsias vietas savo grupėse iškovojo Little Sky (taip pat BIS titulą), Bruce Lee, Setas, Harpyia ir Gizmo. Antrąją vietą užėmė Moony, trečiąsias – Flame, Kyro, Twister ir Baira. Geriausiu mažuoju tempiku tapo cvergpinčerė Anabella.

Bėgtakio (Mill Race) rungtyje, kurią organizavo Stiprūs šunys, savo grupėse pirmavo Setas, Kyro ir Harpyia, antrąsias vietas užėmė Bruce Lee, Flame ir Moony, trečiąsias – Karma ir Baira.

Wall climbing (lipimo į sieną) rungtyje pirmąją vietą užėmė Karma, antrąsias – Flame ir Kodis, trečiąją Harpyia.

High Jump (šuolio į aukštį) rungtyje pirmąją vietą iškovojo Flame, trečiąją – Harpyia.

Rogučių tempime (Weight Drag Pulling) antrąją vietą užėmė Harpyia, trečiąją - Kodis.

Weight Pull Sprint (triračio tempime) savo grupėse pirmavo Moony ir Kyro, Kodis buvo antras, Harpyia ir Baira - trečios.

Tug Of War (virvės tempime) laimėjo Harpyia, Kyro ir Moony.

Jėgos sporto rungčių yra labai daug. Žinoma, pati populiariausia – Weight Pulling (svorio tempimas). Jos metu šuo su specialiomis petnešomis po komandos kelis metrus velka krovinį – ant bėgių pastatytą vežimėlį.

Šuolis į aukštį (High Jump) – rungtis, kurios metu šuo pašoka į orą ir įsikanda į pakabintą žaislą. Laimi aukščiausiai iššokęs šuo.

Lipimo į sieną (Wall Climbing) metu šuo lipdamas specialia guma padengta siena turi pasiekti pakabintą žaislą. Laimi aukščiausiai įlipęs šuo.

Virvės tempimo rungtyje (Tug Of War) laimi šuo, iš priešininko atėmęs žaislą – virvę. Pasitaiko, kad šunys taip varžosi net kelias valandas.

Bėgtakio (Treadmill race) rungties metu specialiu bėgtakiu per nustatytą laiką šuo turi nubėgti kuo didesnį atstumą.

Rogučių (Weight Drag Pulling) ir triračio (Weight Pull Sprint) vilkimo rungčių metu šuo kuo greičiau turi nutempti atitinkamą svorį.

Šunų jėgos varžybose dalyvauti gali tik fiziškai bei psichologiškai stiprūs gyvūnai. Šeimininkai darbui su jais skiria daugybę laiko – dažnai visą laisvalaikį. Augintinis, su kuriuo nuolat užsiimama, visada pasiruošęs dirbti ir trokšta laiką leisti tik su įdomius užsiėmimus siūlančiu šeimininku. Daugeliui aktyviai gyvenančių šunų nereikia jokių papildomų skatinimų – pats užsiėmimas jiems yra kaip atlygis, o varžybos – didelis ir smagus atrakcionas, pilnas linksmiausių žaidimų.

 

Daugiau informacijos ir išsamius rezultatus galite rasti www.weightpulling.lt skyrelyje „Naujienos“.

Artimiausios šunų jėgos sporto varžybos Lietuvoje III Sporting Dog Show 2016 Lithuania  vyks spalio 1 – 2 dienomis Druskininkuose.

Nuotraukų autoriai – Weight Pulling Lithuania ir Stiprūs šunys, VšĮ.