Kodėl katės taip mėgsta dėžes?

Dauguma kačių labai mėgsta kartonines dėžes – noriai į jas lenda ir ten smagiai tupi. Pasirodo, tokiam elgesiui yra net keli paaiškinimai.

Dėžė – puikus stebėjimo postas

Gamtoje katės, kaip žinia, yra medžiotojos. Jos ieško slaptaviečių, iš kurių gali stebėti aukas. Naminės katės vis dar sugeba tuo mėgautis. Joms patinka stebėti žmones ir kitus drauge gyvenančius gyvūnėlius iš vietų, kur pačios jaučiasi nematomos. Kartoninė dėžė, už kurios sienų galima pasislėpti, puikiai atitinka tą poreikį.

Dėžė – puiki vieta puldinėjimams

Dėžės tinka ne tik ramiam stebėjimui – jas puikiai galima panaudoti nieko neįtariančių praeivių užpuolimams. Tai dar vienas elgesys, menantis laukines kačių šaknis. Plėšrūnas tykiai tupi savo slėptuvėje kol, atsiradus tinkamai akimirkai, šoka ir puola auką arba ją nustebina. Toks „nustebinimas“ naudingas – medžiojamas gyvūnėlis akimirkai sustingsta ir nespėja pasprukti. Naminė katė vis dar mėgsta žaisti „didelį baisų liūtą“ ir iš slaptavietės šokti ant kojų ar kitų namuose gyvenančių kačių.

Katės yra smalsios

Kai parnešite namo kokią nors naujovę, katė būtinai ją patikrins. Katės teritorijoje niekas neliks nepastebėtas ir neištirtas. Kartoninė dėžė ne išimtis – tai įdomus, dar netyrinėtas objektas.

Dėžė puikiai tinka draskymams

Katės turi įgimtą poreikį galąsti nagus. Tai padeda joms pratampyti pėdutes, kojas ir pečius bei žymėti teritoriją. Kartoninės dėžės tam puikiai pritaikytos. Nagai maloniai į jas lenda ir sukelia žavų garsą, be to, po proceso lieka nuostabūs ryškūs grioveliai.

Dėžutės yra šiltos

Katės mėgsta šilumą. Poguliui jos renkasi saulėtas vietas, radiatorius arba tiesiog susirango kamuoliuką. Kartonas puikiai išlaiko šilumą. Maža dėžutė, į kurią susirangys katė, taps puikia šilta vietele.

Dėžės sumažina stresą

Vienoje olandų prieglaudoje atliktas tyrimas: kai kurioms katėms į narvelius įdėtos kartoninės dėžės. Kačių, kurios gavo dėžutės, streso lygis buvo mažesnis negu gyvenančių be priedangos. Galimybė susirangyti saugioje vietoje katei gali sumažinti nerimą ir tokiose situacijose kaip naujokės atvykimas, svečių atėjimas, kelionė pas veterinarą ir t.t.

Dėžė nebūtinai turi būti kartoninė

Išties katės mėgsta bet kokias uždaras erdves. Tai gali būti lagaminai, kriauklės, spintos ir t.t. Atrodo, vienintelė uždara erdvė, kurios katės negali pakęsti, yra kačių pervežimo „boksai“! :D