Klaidos, kurių geriau nedaryti maitinant katę

1. Šerti katę šunų pašaru

Šita praktika gan dažna. Iš esmės taip lengviau – ypač jei namie gyvena keli keturkojai. Tiesiog iš to paties maišo paskirstai ėdalą (arba gyvūnai patys pasirenka dubenėlį, iš kurio ės). Deja, toks racionas gali sukelti sveikatos problemas. Daugumoje įprastų šunų ėdalų nėra pakankamai baltymų, patenkinančių kačių fiziologinius poreikius. Be to, šunų pašarai nepapildyti katėms būtinu taurinu.

2. Padauginti tuno konservų

Tunas laikomas pukiu skanėstu, gerai kvepia, tačiau per dideli jo kiekiai gali lemti maisto medžiagų trūkumą. Tuno konservuose nėra pakankamai vitamino E, dideli jų kiekiai gali lemti steatitą. Bėda ta, kad tuno padauginusios kurios katės gali atsisakyti maitintis kitu maistu.

3. Mitinti katę vien žalia žuvimi

Žalia žuvis nėra tipiška katės dieta – tad ji negali būti vienintelis maisto šaltinis. Nuolatinė žuvies dieta nepatenkina reikiamo vitaminų ir mineralinių medžiagų poreikio.

4. Duoti katei pieno

Daugybė kačių netoleruoja laktozės. Žinoma, yra ir tokių, kurios neturi problemų ir gali juo ramiai mėgautis, tačiau kai kurioms jis gali sukelti viduriavimą. Bet kokiu atveju net jei katė pieną toleruoja, atsiminkite, kad jis nėra vandens pakaitalas ar pagrindinis maisto šaltinis.

5. Šerti katę maisto atliekomis

Nuolatinis katės šėrimas atliekomis niekaip negali būti siejamas su subalansuotu, sveiku racionu. Atliekos dažnai būna per daug riebios ir per daug prigrūstos prieskonių, smulkūs kaulai ar ašakos gali lemti užspringimą arba švelnių virškinimo organų traumas. Žinoma, mažos nuodėmės gyvenimą pagyvina, tačiau pietų likučiai turi sudaryti ne daugiu kaip 10 proc. katės raciono.

6. „Farširuoti“ papildais

Jeigu katė gauna subalansuotą, kokybišką maistą – nesvarbu, ar tai sausas ėdalas, RAW ar BARF, papildai nėra reikalingi. Nebent veterianras lieptų ką nors vartoti dėl sveikatos problemų :) Kitu atveju tam tikrų medžiagų kiekis gali padidėti iki toksinių lygių.

7. Katę paversti vegetare

Katės – prisitaikantys plėšrūnai. Tuo viskas ir pasakyta. Racionas, kuriame nebus pakankamai mėsos, sukels sveikatos problemas ir galbūt net mirtį. Jeigu esate vegetaras ar veganas, neverskite katės kankintis gyvenant jūsų gyvenimo būdą. Čia nėra jokio kompromiso – katėms reikia mėsos. Nuolat.

8. Šerti pernelyg dideliais maisto kiekiais

Naminių gyvūnų nutukimas pasiekė epidemijos lygį. Iš esmės maistu mes žudome augintinius. Šeriame per daug ir nesuteikiame pakankamai aktyvumo. Dauguma kačių ištisą dieną daugiau nieko nenuveikia, tik nuo sofos keliauja prie dubenėlio – ir atgal.

Šėriomo normos ant ėdalų pakuočių (ar procentai šeriant RAW) tėra gairės ir gali visai netikti individualiam katinui. Jeigu sunku parinkti tinkamą kiekį – pasikonsultuokite su veterinaru. Jeigu katės svoris pradeda kelti nerimą – paruoškite tinkamą svorio metimo planą ir ne tik sumažinkite ėdalo kiekį, bet ir padidinkite gyvūno aktyvumą.

9. Šerti katino gyvenimo tarpsniui netinkamu maistu

Sausų ėdalų ar konservų yra daug, dažnai jie pritaikomi atitinkamam gyvūnėlio amžiui. Pvz., kačiukų pašarai turi daugiau baltymų ir riebalų. Taip pat yra ėdalų, skirtų senyvoms katėms, jaunoms katėms, neaktyvioms katėms ir t.t. Galima rasti ir terapeutinių deitų, rekomenduojamų esant specifiniams sveikatos sutrikimams. Dėl to maistą augintinei būtina aprinkti atidžiai.

10. Per daug skanėstų

Skanumynai nepakeičia gerai subalansuoto raciono. Jie skanūs, tačiau neturi pakankamai reikalingų maisto medžiagų. Tai puiki priemonė treniruojant ir modifikuojant elgesį, bet ne pašaras.