Kaip šuniuką pervesti prie suaugusių maisto

Dažnai informacija apie tai, kaip šuniuką nuo mažylio raciono pervesti prie suaugusio, būna prieštaringa. Kada šuniukas suaugs, priklauso nuo jo tipo – mažų veislių atstovai bręsta greičiau, stambių – lėčiau. Vis dėl to rekomendacijos labai skiriasi  – vieni specialistai siūlo „perėjimą“ pradėti nuo gan ankstyvo amžiaus, kiti - išlaukti kol šuo visiškai subręs (pvz., iki 18 mėn.), dar kiti rekomenduoja laukti iki 12 mėn.

Labai sunku suprasti, kokiomis gairėmis naudotis. Šėrimo „pervedimas“ iš šuniukų į suaugusių labai svarbus, nes mažyliui bręstant pakinta kalorijų ir maistinių medžiagų poreikis. Šuniukų pašarai labai kaloringi ir kupini maistinių medžiagų, tad pernelyg ilgai tokiu ėdalu šeriamas suaugęs šuo gali nutukti ar net kentėti nuo ortopedinių problemų.  

Iš esmės perėjimas prie suaugusiųjų maisto galimas, kai šunytis priartėja prie normalaus ūgio, tačiau kai kurių veislių šuneliai tai pasiekia būdami vos pusmečio amžiaus. Taip yra dėl to, kad skirtingų veislių šunys bręsta skirtingai. Mažos veislės (iki 14 kg) subręsta kažkur 10 – 12 mėn. amžiaus, „žaislinės“ - dar greičiau. Vidutinio dydžio iki 36 kg sveriantys šunys subręsta 12 – 16 mėn. amžiaus, didelių ir milžiniškų veislių atstovai gali užtrukti iki 2 metų.  Vis tik pati geriausia gairė – Jūsų šuniukas. Atėjus laikui jis gali nebenorėti mažylių maisto. Šuniukams skirtuose ėdaluose būna per daug kalorijų, tad jis suės mažiau. Kartais apie perėjimo būtinybę parodo pats šuns organizmas – pasireiškia maistinės alergijos dėl per didelio baltymų ir vitaminų kiekio mažylių maiste, pradeda pleiskanoti ar nebeblizgėti kailis, terštis ausys, šuo gali vemti nuo per didelio riebalų kiekio maiste.

Maistą keisti reikėtų palaipsniui. Maišykite vis didėjančiais kiekiais suaugusių maistą su mažylių. Kiekį keiskite kas savaitę (kai kur rekomenduojamas perėjimas trunka 4 dienas, taip galima daryti, jei tiesiog keičiate to paties gamintojo vieną formulę į kitą). Laipsniškai pakeičiant maistą mažesnė tikimybė, kad šuniui paleis vidurius ar kad sudirgs jo skrandis.