Kaip šukuoti šunį?

Šunį šukuoti būtina, norint, kad jo plaukai nesiveltų bei nesiformuotų sąvėlos, iš kailio būtų pašalinti nešvarumai ir pleiskanos, gerinama kraujo apytaka... Be to, šukuodami patikrinsite, ar augintinis neturi parazitų, įvertinsite jo kailio bei odos būklę. Šukavimo proceso metu stiprinamas ir ryšys su augintiniu – bet kokiu atveju jūs drauge leidžiate laiką - ir dar maloniai.

Kaip išrinkti šukas šuniui?

Šunims skirtos šukos ir šepečiai skirstomi pagal kailio rūšį. Trumpaplaukiams šunims pravers guminė šukavimo pirštinė (ji suteiks energingo glostymo jausmą, tad šuniui itin patiks), „grėbliukas“ ir šukos trumpais dantukais. Tankesniam, storesniam kailiui tiks retesni dantukai, plonesniam – tankesni.

Ilgaplaukių šunų kailio priežiūrai itin tinka vieliniai šepečiai, pagaminti iš itin tankių plonų ir trumpų vielučių – jais patogu šukuoti susivėlusias vietas, pašalinti iš kailio šiukšles, prižiūrėti puošnius plaukus. Rinkdamiesi šepetį tankiais metaliniais dantukais, pirmiausia perbraukite juo sau ranką ir įsitikinkite, kad jis nežaloja odos. Taip pat ilgaplaukių šunų priežiūrai tiks šukos ilgais dantukais.

Negyvų plaukų šalinimui pravers furminatorius. Šiurkščiaplaukių šunų augintojams gali tekti įsigyti trimingą.

Kaip šukuoti

Mažesnį šunį galite užkelti ant stalo, jei turite didesnį – užteks atsiklaupti šalia jo. Šukuoti augintinį pradėkite nuo jo kaklo, tada keliaukite tolyn kūnu, pilvu, uodega. Po kiekvieno šukavimo šunį pagirkite.

Trumpaplaukį šunį lygiu kailiu šukuoti pradėkite guminiu, baikite vieliniu ar natūralių šerių šepečiu (negyvus plaukus šalinti galima ir šukų - grėbliuko pagalba). Trumpaplaukiai šunys šukuojami plaukų augimo kryptimi. Ties papilve šukas spauskite atsargiai.

Vidutinio ilgio kailį turintiems šunims gali tekti kartais patrumpinti plaukus ant kaklo, ausų, ar galūnių. Negyvų plaukų surinkimui naudojami furminatorius arba šėrimosi šukos. Pašalinus negyvus plaukus, adatiniu šepečiu trumpais dantukais šukuojamas pats kailis. Šėrimosi sezono metu galima naudoti ir gumines pirštines – šukas.

Ilgaplaukis šuo šukuoti pradedamas adatiniu šepečiu ilgais dantukais, kuris įveikia susivėlusias vietas (nekirpkite jų žirklėmis – jos reikalingos toms vietoms, kurių tikrai niekaip nepavyksta sutvarkyti), pašalina negyvą odą ir nešvarumus. Vėliau kailio šukavimui naudokite retadantes šukas.

Šiurkščiakailiai šunys nesišeria, tačiau juos būtina triminguoti (pešti) rankomis arba specialiu peiliu. Po pešimo plaukai aplyginami kirpimo mašinėle. Kasdienei priežiūria naudojamas šepetys ir šukos.

Garbanotų šunų šukavimui naudokite adatinį šepetį ir šukas tvirtais dantukais. Kad kailis nelūžinėtu, prieš šukavimą naudokite kondicionierių.

Ką daryti, jei šuniui nepatinka šukuotis?

Kad išvengtumėte problemų, šunį prie higienos procedūrų rūpinkitės nuo pat jo pirmų dienų namuose. Taip ateityje šukavimas bus įprastas ir malonus dalykas, ypač jei augintinio kailis reikalauja daugiau priežiūros (pvz., yra ilgas ar šiurkštus).

Mokindami šuniuką nebijoti šukų, pasiimkite jį ant rankų, paglostykite, o tada perbraukite šepečiu nugarą. Už ramų elgesį pagirkite, jei bandys kandžiotis, pasprukti – nusisukite, nekreipkite į jį dėmesio. Kas kelias minutes tarp šukavimų duokite skanėstų, pažaiskite. Kai šuo pripras prie nugaros šukavimo, pradėkite šukuoti jautresnes sritis – pilvą, uodegą, ausis.

Kai šukuojate suaugusį šunį, šukavimo metu leiskite jam kartas nuo karto pailsėti. Baigę šukuoti pagirkite, duokite skaniukų, pažaiskite.

Kaip dažnai šukuoti šunį?

Daugiau dėmesio skirti reikia ilgakailiams augintiniams – jiems būtina kasdienė priežiūra. Vidutinio ilgio bei trumpą kailį turinčius šunis užteks pašukuoti 3 – 1 kartą savaitėje. Dažniau šukuoti teks šerimosi sezono metu. Žinoma, kad geriausia bus, jeigu šunį šukuosite kasdien.

Jei neturite laiko ar sunkiai susitvarkote su šuns kailiu, apsvarstykite galimybę reguliariai lankytis pas kalio priežiūros specialistus (jie tinka ir turint jautresnį gyvūną – profesionalas žinos, kaip nuraminti kaprizingą augintinį). Rūpinkitės savo augintinio švara ir higiena, nes tai svarbi Jūsų šuns sveikatos dalis!

Tinkamai šuns higienai palaikyti reikalingas ir maudymas.