Kaip prižiūrėti jūrų kiaulytę

Jūrų kiaulytės kilusios iš Andų kalnų regiono, kur ir dabar laikomos maistui, o nuo  XVI a. Europoje jos auginamos kaip naminiai gyvūnėliai. Šie žvėreliai aktyvūs dieną. Jūrų kiaulytės yra protingos, labai taikios, greit prisiriša prie žmogaus, gali išmokti kai kurių komandų, pvz., atbėgti pakvietus. Tinkamai prižiūrint šį gyvūnėlį, jis ilgai džiugins savo savininką (jūrų kiaulytės gali gyventi 8 – 10 metų). Tai pasiekti padės šie patarimai:

  •     Jūrų kiaulytės yra socialūs gyvūnai, tad geriausia jas auginti grupelėmis. Išskyrus tuos atvejus, kai užsiimama veismu,narvelyje turėtų būti laikomos tos pačios lyties jūrų kiaulytės, itin gerai jei jos giminingos – pvz., dvi seserys, motina ir duktė, tėvas ir sūnus. Daugiau negu du patinus kartu laikyti nepatartina, kadangi jie gali pradėti peštis.
  •     Jūrų kiaulytės narvelis turėtų būti pakankamai erdvus, kad gyvūnas galėtų laisvai judėti. Narvelio dugną geriausia iškloti stambiomis pjuvenomis, medžio drožlių granulėmis ar smulkintu popieriumi.
  •     Jūrų kiaulytes reikia laikyti gerai vėdinamoje patalpoje. Saugokite jas nuo skersvėjo – šie gyvūnėliai linkę į peršalimą. Parinkdami vietą narveliui, venkite tiesioginės saulės šviesos, šaltų, drėgnų ir triukšmingų vietų. Nepatartina jūrų kiaulytę laikyti mediniame narve – tokį sunku išvalyti,  be to, augintinis jį gali pragraužti.
  •     Narvelį, kuriame gyvena jūros kiaulytė, reikėtų valyti kasdien, pašalinant priterštą kraiką ir nesuėstas daržoves. Laikas nuo laiko reikėtų atlikti generalinį valymą.
  •     Suteikite galimybę jūrų kiaulytei pasislėpti – tegul narvelyje būna tunelių ir kitų slaptų vietelių.
  •     Tegul jūrų kaulytė turi pakankamai šieno, kurį galėtų ne tik ėsti, bet ir jame miegoti. Niekada nenaudokite šiaudų ar pjuvenų, kurie gali pažeisti augintinės ausis ir akis.
  •     Kadangi jūrų kiaulytės, skirtingai nuo kitų gyvūnų, nesugeba pasigaminti vitamino C, jo turėtų gauti su maistu. Vienas iš būdų gali būti ir vitamino C tabletės ar lašiukai, lašinami į vandenį.
  •     Jūrų kiaulytės – vegetarės, jų racionas susideda iš šieno, grūdų ir daržovių. Tinkamai šeriamos jūrų kiaulytės neturėtų kentėti dėl vitaminų ar mineralinių medžiagų trūkumo. Pagrindinę raciono dalį turėtų sudaryti specialus sausas ėdalas. Šiuos mišinius galite pagerinti natūraliais produktais, tokiais kaip vaisiai, morkos, kiaulpienių lapai, obuolių gabalėliai ir pan.
  •     Jūrų kiaulytę reikia šerti 2-3 kartus per dieną tuo pačiu laiku. Narvelyje turėtų būti speciali girdyklė su vandeniu, kurį reikėtų keisti kasdien.
  •     Jūrų kiaulyčių dantys auga visą laiką, tad joms reikėtų duoti kietų skanėstų, kuriuos galėtų graužti. Tai gali būti medžių šakelės, kreida ar speciali druska.
  •     Jūrų kiaulyčių higiena kartas nuo karto reikia pasirūpinti. Jų, ypač ilgaplaukių, kailiuką kartais teks pašukuoti. Retkarčiais reikia patrumpinti nagų galiukus.


© Autoriaus teisės priklauso UAB Vetvila.
Cituojant prašome nurodyti šaltinį. Ačiū.