Kaip išrinkti tinkamą pavadėlį šuniui

Pavadėlis šuniui būtinas, kad augintinis būtų lengvai valdomas. Pavadėlio ir antkaklio tipas priklauso nuo šuns veislės, Jūsų biudžeto ir gyvenimo būdo. Kartais tenka pakeisti keletą pavadėlių, kol atrandamas pats optimaliausias. Jeigu Jūsų draugų tarpe kas nors augina šunis, galite paprašyti pagalbos iš jų. Jei šuniuką įsigijote iš veislyno, patarti gali ir veisėjas.

  •         Šuns pavadėlis turi būti patogus, tinkamo ilgio. Visada pirmiausia kreipkite dėmesį į pavadėlio funkcionalumą, o tik paskui į jo dizainą.
  •         Dauguma žmonių šunims nuperka gan pigius nailoninius antkaklius bei pavadžius ir dėl to nesuka galvos, kiti renkasi odinius (šie patvaresni, tačiau brangesni bei linkę išsitepti, ilgai džiūsta), arba išrenka ką nors puošnaus ir ypatingo. Dideliems, stipriems šunims ieškoma tvirtesnių gaminių. Jei dažnai vaikščiojate su šunimi tamsiu paros metu, greičiausiai rinksitės ką nors su atšvaitais. Aktyvūs šunų vedžiotojai mėgsta automatinius pavadėlius. Dar vienas variantas – grandinėlės. Daug kas mėgsta gan patogius (tačiau nelabai gražius) brezentinius pavadžius.
  •         Nesirinkite odinio, nailoninio ar brezentinio pavadžio, jei jūsų šuo mėgsta graužti daiktus – tokį gaminį gyvūnas lengvai įveiks.
  •         Dažniausiai pavadėliai būna skirti mažoms, vidutinėms ir didelėms veislėms. Kuo didesnis šuo, tuo platesnį ir stipresnį pavadėlį rinkitės.
  •         Pavadėliai gali būti fiksuoto ilgio arba automatiniai (Flexi), pastarųjų ilgį galima labai lengvai keisti. Jie patogūs laikyti rankoje, nors skirti didelėms veislėms gali sverti gana daug. Automatinių pavadėlių ilgis gali siekti iki 8 m ar net daugiau. Nepirkite automatinio pavadėlio jaunam šuniukui bei tokiam augintiniui,  kuris impulsyviai elgiasi (šoka, veržiasi) pamatęs kitą šunį, katę, automobilį ir t.t.
  •         Karabinas (sagtis) turėtų būti kokybiškas, lengvai užsisegti ir tvirtai užsifiksuoti.
  •         Jei esate aktyvaus gyvenimo būdo propaguotojas, apsvarstykite galimybę nupirkti šuniui kuprinę. Joje galima patalpinti užkandžius, butelį su vandeniu. Kuprinių būna įvairių dydžių.

     

     

     

    © Autoriaus teisės priklauso UAB Vetvila.
    Cituojant prašome nurodyti šaltinį. Ačiū.