Kaip išrinkti šuniui petnešas?

Šiais laikais nuo prekių šunims gausos akys net raibsta. Vienas iš populiarių produktų – vedžiojimo petnešos. Jų yra įvairiausių rūšių, galima rinktis skirtingų spalvų, medžiagų, tipų ir t.t. Esant tokiai pasiūlai išties lengva pasimesti. Tačiau renkantis petnešas vienas svarbiausių jų parinkimo kriterijų turi būti patogumas šuniui. Tai yra, jos negali trukdyti „sveikai“ judėti.

Uždėjus šuniui petnešas su horizontalia krūtinės juosta, jos ribos gyvūną lygiai taip pat, kaip žmogui kiek žemiau negu pečių aukštyje užrišta juosta. Lengva suprasti, kad žmogaus judėjimas bus sutrikdytas. Tokia pati problema kamuos ir šunį.

Nors daug neklusnių šunų augintojų mielai renkasi specialias petnešas nuo tempimo (jose pavadys tvirtinasi priekinėje dalyje, krūtinės „zonoje“), jos neigiamai veikia šuns judesius netgi tada, kai šis eina gražiai. Netgi yra teiginių, kad šios petnešos gali skatinti lėtinių traumų atsiradimą. Atletiškų keturkojų pasaulyje gan gerai žinomos sporto medicinos specialistės Dr. Zink teigimu, nuo tempimo turinčios saugoti petnešos neigiamai veikia šuns struktūra ir eiseną, ir jokiu būdu nerekomenduoja jų sportuojantiems augintiniams. Gyvūnai su šiomis petnešomis priekinėms kojoms „skiria“ mažiau svorio negu tai turėtų daryti normaliai, be to, mažiau svorio perkelia ir ant tos galūnės, kuri būna vedančiojo asmens pusėje. Yra tikimybė, kad šios petnešos sportiniams šunims gali padidinti priekinės kūno dalies minkštųjų audinių traumų tikimybę.

Dėl to šunims vedžiojimo petnešas parinkti reikia labai atsakingai. Jos negali varžyti natūralių judesių.Visada venkite tų petnešų, kuriose apie mentę ar horizontaliai per krūtinę bus juosta. Geriausias pasirinkimas – petnešos, priekinėje dalyje formuojančios X ar Y raidę. Stenkitės rinktis tokias, kuriose būtų kuo mažiau kontaktinio ploto (pvz., paplatinimas krūtinės dalyje). Y formos petnešų vidurinė dalis turėtų būti ties krūtinkauliu, juostos apie pečių sritį neriboti judesių, būti be jokių metalinių ar kitų trukdančių dalių. Be to, juostos neturėtų liestis su alkūnėmis. Ypatingai svarbu, kad petnešos būtų pritaikytos gyvūnui (geriausia – jas matuotis ar siūti pagal užsakymą).