Kada lekuoja katės?

Kačių lekavimas, kitaip negu šunų – retas reiškinys. Dažniausiai katės lekuoja esant šiltam orui. Kai kurios taip elgiasi jausdamos nerimą, baimę ar susijaudinimą. Lekavimą gali sukelti ir žaidimai, fizinė veikla, stresas (pvz., dėl išvykos automobiliu). Kartais katės lekavimas bus ligos požymis – jis galimas dėl kvėpavimo takų infekcijų, širdies kirmėlių, galvos traumos, apsinuodijimo ir t.t. Jei lekavimas tęsiasi ilgai, katės savininkai turėtų užsukti pas veterinarą.

Kada lekuojanti katė – normalu?

Nors tai retas reiškinys, paprastai šeimininkai žino, kokiose situacijose jų augintinės lekuoja ir dėl to nesijaudina. Tai gan normalus perkaitusių, jaučiančių stresą, bijančių ar pasportavusių rainųjų elgesys. Lekavimas dingsta katei pailsėjus. Beje, vaikingumo laikotarpiu galimas diafragmos spaudimas, taip pat skatinantis lekavimo atsiradimą.

Kada sunerimti

Kartais katės lekuoja todėl, kad serga. Įrodyta, kad toks elgesys susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis ir yra tolygus dusuliui. Net jauno kačiuko lekavimas gali rodyti problemas, pvz., įgimtas širdies ligas. Gilus, greitas kvėpavimas, kosulys ir lekavimas pastebimi širdies nepakankamumu sergančių kačių gyvenime – tai sukelia apie plaučius besikaupiantys skysčiai. Toks elgesys gali būti siejamas ir su širdies kirminais – nors jie labiau būdingi šunims, kartais „įsikuria“ kačių organizmuose.

Lėtiniai kvėpavimo takų susirgimai taip pat gali sukelti lekavimą (pvz., dėl astmos katės kvėpavimo dažnis didesnis, ji kosi ir lekuoja). Dėl virusų sukeltų kvėpavimo takių infekcijų užsikimšus nosytei katėms sunku kvėpuoti, tad pastebimas lekavimas. Šias infekcijas sukelia virusai ir jos praeina gan lengvai, tačiau įsimetus bakterinei infekcijai gali prireikti antibiotikų.

Retais atvejais lekavimas pastebimas sergant anemija, neurologinėmis ligomis, dėl didelio skausmo, po traumų.

Kada kreiptis į veterinarą

Jei katė linkusi dažnai lekuoti ar lekavimas ilgai nesiliauja, rekomenduojama pasikonsultuoti su veterinaru. Ypač verta sunerimti jei katė pravėrusi burną, švokščia, atrodo pavargusi, jos kvėpavimo dažnis padidėjęs. Vizito pas veterinarą rekomenduojama neatidėlioti jei katė lekuoja be energingos veiklos, ramioje aplinkoje ar esant vėsiam orui.