III Sporting Dog Show

Netikėtai išlindusi ir iš padangės visą pirmąjį spalio savaitgalį nepasitraukusi šilta saulutė lepino gausų būrį svečių, susirinkusių jaukioje Druskininkų sodyboje „Ignė“. Visi jie atvyko į šunų jėgos varžybas Sporting Dog Show – vieni tik pažiūrėti ir nusistebėti, kiti pasocializuoti savo augintinius, o treti susigrumti dėl šokliausių, greičiausių ar stipriausių šunų titulų. Patys mažiausi renginio svečiai mokėsi ir dūko jiems skirtoje erdvėje, kur kantriai ir noriai juos auklėjo kažkada prieglaudinukai, o dabar patyrę šuniški terapeutai – Nora Budulis bei Dodis (o jiems padėjo kaip visada nuostabi Ugnė).

Varžybos sulaukė gausybės įvairiausių dalyvių iš kelių šalių. Ko tik nebuvo galima pamatyti – varžėsi ir mažučiai pinčeriai, ir ilgakojai belgų aviganiai malinua, ir elegantiški vengrų vižlai, ir masyvus „stafukai“, ir gausiai vilna apžėlę Aliaskos malamutai, ir žavūs dobermanai, ir tvirti rotveileriai...

Dauguma dalyvių paskutinėms sezono varžyboms ruošėsi ištisus metus. Drauge su mylimais augintiniais jie lįsdavo laukan bet kokiu oru, krapštydavosi prie įrangos, rinkdavosi petnešas, gludindavo komandas, vieni su kitais aptarinėdavo sėkmes ir nesėkmes  – šunų jėgos sportas suvienijo daugybę šunų mylėtojų. Visų šių žmonių keturkojai jėgas išbandė 8 rungtyse. Nors  dvikojai žiūrovai bei dalyviai patyrė nemažai įtampos, šunims šis renginys buvo tik linksmybių parkas, kuri jie galėjo daryti viską, ką labiausiai mėgo. Rezultatus, kaip kam sekėsi, pamatyti galite šiame puslapyje: weightpulling.lt.

Susipažinkite su rungtimis, kuriose rungėsi šunys, bei geriausiai jose pasirodžiusiais keturkojais:

Hihg Jump – šuolis į aukštį. Šios rungties metu šuo turi pašokti ir įsikąsti į pakabintą žaislą, vadinamą dresūros pele. Laimi aukščiausiai iššokęs šuo. Šioje jungtyje geriausiai pasirodė Ardas (2,45 m), Madara (2,25 m), Moka (2,15 m), Toras ir Chanas (po 2,1 m).

Long Jump – šuolis į tolį. Augintinis turi gerai susikaupti ir nušokti kuo didesnį atstumą. Toliausiai savo grupėse nušoko Ardas (5,5 m), Xena (4,6 m), Mangu (4,1 m) ir Toras (4 m).

Wall Climbing –  guma arba kilimu padengtos sienos viršuje pakabinama dresūros pelė. Šuo turi užlipti siena ir tą žaislą „pagauti“. Laimi aukščiausiai įlipęs šuo. Rungties metu esant nesėkmingam lipimui šeimininkas privalo šunį gaudyti. Geriausiai sekėsi svečiui iš Latvijos Ares (3 m), Kanui (2,7 m) ir Karmai (2,6 m).

Weight Pull Drag – rogučių tempimas. Šuo tam tikrą atstumą turi vilkti rogutes, kurios sveria tiek pat kiek ir jis. Laimi greičiausias. Ši rungtis labai smagi, jos metu šeimininkai dažnai bėga kartu su šunimis. Greičiausi savo grupėse buvo Diesel (4,65 s), Harpyia (4,7 s), Moka (4,85 s) ir Ardas (5,09 s).

Puppy Race – mažylių lenktynės. Šuniukai bėga tam tikrą atstumą, laimi greičiausias (sugaišęs mažiausiai laiko). Greičiausi šiuniukai buvo Donatella (4,06 s) ir Gilė (4,42 s).

Treadmill Race – lenktynės bėgtakiu. Šuo įlipa į specialų bėgtakį ir per nustatytą laiką turi nubėgti kuo didesnį atstumą. Toliausiai nubėgo Setas (0,41 s), Moonlight Budulis ir Harpyia (po 0,36 m) ir Halkas (0,32 m).

Tug Of War – virvės traukimas. Dviems šunims duodama įsikąsti virvę ir jie varžosi kuris pirmasis ją atims iš priešininko. Jei rungtis užsitęsia ilgiau, ji tampa įdomi, kadangi priešininkai nebe aklai tampo žaislą, o pradeda strateguoti ir bandyti vienas kitą apgauti. Šios rungties nugalėtojai: Neitas, Kyro, Bruce Lee, Toras, Setas, Kanas, Čempas, Meška, Ago, Ardas, Troja, Xena, Flame, Moonlight Budulis, Harpyia ir Maksas.

Alpha Spirit Weight Pulling – svorio tempimas. Tai populiariausia jėgos sporto rungtis, joje susigrumia daugiausia dalyvių. Kai kur netgi organizuojamos tik svorio tempimo varžybos. Rungties metu po komandos šuo, kuriam užmautos specialios petnešos, tempia svorį. Smagu, kad kasmet daugėja dalyvių, besivaržančių Pro klasėje, kurioje nenaudojami žaisliukai. Tokiu atveju šuo svorį tempia po komandos, labai svarbiu tampa jo ir šeimininko ryšys. Standard klasėje (tempiant šuo skatinamas žaisliuku) geriausia pasirodė Gigi (nutempė 4150 kg, koef. 301) ir Bruce Lee (nutempė 6000 kg, koef. 289). Geriausi Pro klasės atstovai: Little Sky (4590 kg, koef. 317), Harpyia (5580 kg, koef. 296), Maja (3270 kg, koef. 155), Moonlight Budulis (4700 kg, koef. 196), Halkas (4700 kg, koef. 225), Setas (3600 k, koef. 159), Kodis (4700 kg, koef. 173) ir Ali (6000 kg, koef. 179). Specialius prizus už geriausius koeficientus gavo Lietuvoje gyvenanti Little Sky ir viešnia ir Lenkijos Gigi. Didžiausio nutempto svorio apdovanojimai liko Lietuvoje – pas Ali ir Terą.

Žinoma, Sporting Dog Show varžybos nebūtų įvykusios, jeigu prie jų nebūtų prisidėję tiek daug nuostabių žmonių (kai kurie jų netgi neturi šunų, tačiau yra labai susižavėję jėgos sportu): Tadas, Gintarė, Erikas, Ieva, Agnė, Martynas, Vytautas, Justinas, Gintaras, Laura, Dominyka. Organizatoriai labai dėkoja ir renginį filmavusiems bei fotografavusiems entuziastams – Eglei, Ilonai, Vytautui, bėgius paskolinusiam Jacekui, savanoriams Juozui, Aivarui, Eitvydui ir Liutaurui bei visiems padėjusiems, prisidėjusiems ir palaikiusiems.

Sporting Dog Show organizatoriai labai džiaugiasi, jog varžybos vis auga ir didėja. Šį kartą skirtingose rungtyse šunys startavo daugiau kaip 160 kartų! Kasmet vis daugiau svečių atvažiuoja iš užsienio, daugiausia – kaimyninių šalių kaip Lenkija ar Latvija. Organizatorių teigimu, itin smagu tai, jog ant svorio tempimo tako stojo kaip niekad daug keturkojų Pro kategorijoje, o nuo jų gausos ir įvairovės raibo akys. Malonu ir tai, kad lietuvių augintiniai kasmet stiprėja – šiemet trys iš keturių pagrindinių apdovanojimų liko Lietuvoje, o tai parodo, koks stiprus yra mūsų šunų pasirengimas. Belieka tikėtis, kad kitose Sporting Dog Show varžybose sulauksime dar daugiau dalyvių!