Draugiškas dubenėlis

Daugelis girdėjo patarimą, kad įsigijus šunytį ar jauną šunį, jam ėdant retsykiais į dubenį reikia įkišti ranką ar visai atimti maistą. Mintis tokia, kad šuo turi suvokti, jog maistas dubenėlyje yra ne jo, o Jūsų.

Tačiau juk nuolatinis dirginimas ėdant su laiku gali pradėti erzinti bet ką. Gerai suvokiam, kad nuolatinis šuns erzinimas gali baigtis liūdnai, nes net ir ramus šuo gali nebepakelti kvaršinimo ir neišlaikyti. Taigi, kaip reikėtų teisingai elgtis su šuns dubenėliu?

Reikalas tas, kad su tuo dubenėliu mums niekaip nereikia elgtis. Žinoma, turėkime omeny, kad pageidaujame, jog augintinis maisto nesaugotų ir negintų. Taip pat daugumai būtų malonu, jei einant pro šalį ar prireikus atimti maistą augintinis būtų atsipalaidavęs.

Siekiant šio tikslo verta nuo mažens pradėti „draugiško dubenėlio apmokymus“ - porą kartų dienoje šuneliui ėdant eidami pro šalį įdėkit kokio skanėsto (jei jau yra agresijos problema, skanuką padėkit šalia dubens, jei ne – į vidų). Po kokių 20-ties pakartojimų šuo bus laimingas Jums einant pro šalį. Tada galite pereiti prie kitos dalies – paimti dubenėlį, į jį įdėti skanėstų ir grąžinti šuniui.

Ar praėjus kuriam laikui po šių pratimų augintinis vis tiek bando ginti maistą? Tokiu atveju jums reikia kreiptis į kvalifikuotą specialistą.