Ar galima augintinius šerti žmonių maisto atliekomis?

Apie šunų ir kačių mitybą galima išgristi daugybę mitų ir legendų. Kai kurie neteisingi teiginiai turi mokslinį pagrindą, tik buvo neteisingai interpretuoti ar „perspausti“, kiti atsirado dėl emocinių priežasčių, o dar kiti gali kelti pavojų augintinių sveikatai. Nors dalis tokių klaidingų teiginių keturkojams pavojaus nekelia, kai kurios šėrimo praktikos gali prisidėti prie maistinių medžiagų disbalanso ar sveikatos sutrikimų.

Kai kurie šeimininkai mėgsta maitinti savo šunis ir kates „žmonių maisto produktais“ dėl tų pačių priežasčių, dėl kurių jie augintiniams duoda ir kitų užkandžių. Ypatingo patiekalo suteikimas - galimybė parodyti savo meilę ir rūpestį bei padidinti patiriamą malonumą ėdimo metu. Dauguma šių produktų kenks tik tada, kai sudarys didelę raciono dalį, tad kompanionų nerekomenduojama šerti vien pietų likučiais.

Paprastai šeimininkai augintiniams atiduoda nesuvalgytus maisto likučius, pvz., riebalus ar mėsą. Tokie skanėstai šunims tikrai labai patinka. Daržovių ir grūdinių produktų augintiniams duodama rečiau. Nors į dubenį patekę likučiai gali būti labai skanūs ir tikrai vertinami, paprastai jie nesuteiks subalansuotos mitybos ar net glai skatinti svorio didėjimą. Dėl to sušeriamų atliekų kiekį reikia labai atidžiai stebėti

Priimtina, kad papildomo maisto augintiniai neturėtų gauti daugiau negu 5 - 10 proc. numatytos dienos kalorijų normos. Rekomenduojama, kad jei keturkojis šeriamas sausu ėdalu, mėsa, žuvis ar paukštiena turi būtitermiškai apdoroti ir su pašalintais kaulais ar ašakomis. Pieno ir sūrio kiekį reikia griežtai stebėti, kadangi kai kurie (bet ne visi) suaugę šunys ir katės netoleruoja laktozės ir negali efektyviai virškinti šių produktų.

Jei norite gyvūną šerti vien namuose ruoštu maistu, turite turėti šiokį tokį žinių bagažą – likučiai nuo pietų stalo norimo efekto nesuteiks. Vitaminų ar mineralų papildai sveikiems augintiniams nereikalingi esant visavertei ir subalansuotai mitybai.Jie netgi gali pakenkti sveikatai. Dauguma kokybiškų komercinių ėdalų, taip pat tinkamai sudėlioti namuose ruošti racionai patenkina visus gyvūno poreikius. Šiek tiek giliau į tam tikrus papildų niuansus tenka gilintis darbinių ar sportinių šunų savininkams.

Kalbant apie maisto likučius, reikia atsiminti, kad kai kurie produktai šunims ar katėms gali pakenkti. Didžiausia daugumos savininkų daroma klaida – po pietų likusių kauliukų atidavimas keturkojui. Termiškai apdoroti kaulai gali sukelti virškinimo trakto užsikimšimą ar kitus pažeidimus. Išsamiau su šunims kenksmingais produktais galite susipažinti čia: ŠUNIMS KENSKMINGI PRODUKTAI

Gyvūnų savininkai turi įvertinti ir nepageidaujamą elgesį kaip maisto prašinėjimas ar vogimas nuo stalo. Tai itin aktualu, jei augintinis turi antsvorio ar yra nutukęs. Jei pastebimas keturkojo svorio padidėjimas, virškinimo trakto sutrikimai ar maistinių medžiagų disbalanso požymiai, visų papildomų maisto produktų vartojimą reikia nutraukti.