Dujų kaupimasis, arba kova su šunų vidurių „vėjeliu“

Kaip ir daugelis kitų mūsų šunų problemų, vidurių pūtimas dažniausiai pasireiškia kaip priežastinių veiksnių derinys. Jis gali atsirasti dėl alergijos maistui, pašarų netoleravimo, tačiau tų priežasčių gali būti ir daugiau. Tai gali būti:

Šuo ėda labai greitai ir priryja daug oro. Rijimo greitį galima sumažinti augintinį šeriant iš dubenėlio su specialiu dugnu, dėl kurio šuo negali ryti didesniais kąsniais. Tie indai vadinami „Brake Fast" arba “Slow Down” dubenėliais,jų galima rasti didesnėse naminių gyvūnėlių parduotuvėse ar įsigyti internetu. Specialūs šėrimo žaislai taip pat gera išeitis norint kovoti su rajūnų problema.

Žarnyno perkrova. Su šia problema kovoti galima šeriant dažniau ir mažesniais kiekiais. Nedideli ėdalo kiekiai žarnyne mažiau apkrauna ir gerina medžiagų pasisavinimą plonosiose žarnose, o tai reiškia, kad storąsias žarnas pasieks mažesnis likučių kiekis.

Net truputį per didelis pašaro kiekis gali sukelti bezdėjimą (ir skytas išmatas). Šiuo atveju gera išeitis gali būti atidžiai prižiūrėti, koks pašaro kiekis sušeriamas šuniui. Tam netgi galima naudoti virtuvines svarstykles – bus galima tiksliai pasverti davinį.

Šuniui duodant sausgyslinių ar odos kaulų, kiaulių ausų ir panašių skanėstų, jie gali sukelti vidurių pūtimą (taip pat blogą burnos kvapą ir dvokiančias išmatas). Šių skanėstų augintiniams duoda daugelis savininkų, kadangi juos dievina daugelis šunų. Vis dėlto jeigu Jūsų šunį kamuoja vidurių pūtimas, tokie skanėstai jam gali ir netikti. Jie gaminami iš sunkiai virškinamų baltymų ir, tyrimų duomenimis, gali būti laikomi daugelio šunų meteoriizmo atvejų kaltininkais. Taip pat šie skanėstai gali išprovokuoti maisto alergiją ar netoleravimą, laisvinti vidurius.

Šėrimas vaisiais ir daržovėmis. Šunys šiuos produktus virškina sunkiai (nebent jie virti ar trinti), tad jie taip pat gali sukelti vidurių pūtimą.

Šėrimas maistu nuo stalo bei skanėstais, kurių sudėtyje yra jautienos ar nenurodytos mėsos/grūdų produktų, taip pat gali sukelti meteorizmą. Jautiena ir kviečiai – du bene labiausiai paplitę maisto alergenai, kurių šuns organizmas gali netoleruoti.

Maisto alergija/netoleravimas. Jei visos aukščiau išvardintos priežastys gali būti atmestos, vertėtų apsvarstyti ir tai, jog problemą kelti gali viena ar daugiau raciono sudedamųjų dalių. Jeigu Jūsų šuo jau šeriamas kokybišku hipoalerginiu pašaru, viena iš alternatyvų galėtų būti Arden Grange Sensitive ėdalas. Jei Jūsų šuo šeriamas produktu, kuriame yra kviečių (arba avižų ir/arba miežių, rugių, kuriuose yra gliadino ir gliutenino baltymų, sudarančius daugelio vengiamą kviečių glitimą), jautienos, sojų ir/arba pieno produktų, pakeiskitejį į vieną iš Arden Grange pašarų suaugusiems šunims ar šuniukams (nė viename jų nebus šių išvardintų sudedamųjų dalių.

Pašarų netoleravimas labai priklauso nuo kiekvieno šuns virškinimo ir medžiagų apykaitos. Ieškodami dagiau naudingos informacijos, galite apsilankyti šiame puslapyje:

www.ardengrange.com/dog-cat-expert-nutrition-help.asp