Šuns apdovanojimas nenaudojant skanėstų

Dresūros metu skanėstai – paprastas ir efektyvus atlygis šuniui. Tačiau maistas – tiek vienas iš būdų elgesio tvirtinimui. Būna atvejų, kai nepageidaujama ar negalima maisto naudoti kaip atlygio, pasitaiko ir tokių situacijų, kur maistas nebūna geriausias skatinimas. Štai būdai, kuriais galite skatinti šunį vengdami skanukų:

Žaiskite su šunimi. Virvės traukimas ar kamuoliuko numetimas gali tapti puikiu atlygiu. Kiekvienas, užsiimantis aktyviu šunų sportu, žino žaislų ir žaidimų vertę. Tačiau žaislai ir žaidimai nebūtinai turi būti taikomi vien sportininkams. Žaidimas su augintiniu – neįtikėtinas santykių gerinimo įrankis ir gali būti naudojamas kaip atlygis už tinkamą elgesį.

Gyvenimiški atlygiai. Tai – ėjimas pasivaikščioti, išleidimas į kiemą ir t.t. Pvz., jei norite, kad šuo atsisėstų kiekvieną kartą prieš išeinant laukan, liepki taip padaryti kiekvieną kartą, kai pradedate ruoštis. Šį atlygio tipą lengva integruoti į kasdienį gyvenimą, jis itin naudingas šunims, turintiems problemų su savikontrole.

Pagyrimas. Švelnūs žodžiai – paplitęs atlygis. Dauguma žodinį pagyrimą derina su kitais skatinimo būdais. Jei šunį ko nors mokomas, už tinkamą elgesį jam duodamas skanėstas, o ta padavimą lydi pagyrimas („Geras“, „Šaunuolis“). Su laiku žodis ima asocijuotis su gerais dalykais, šuo pradeda jį suvokti kaip atlygį.

Glostymas – puikus atlygis kai kuriems šunims, tačiau jį sudėtinga naudoti. Prieš tai reikia įvertinti, kokie prisilietimai šuniui patinka ir kada jis mėgsta būti liečiamas. Pvz., šuniui gali patikti, kai liečiama krūtinė, tačiau jis nepakęs galvos glostymo. Ilgi, lėti glostymai tiks, kai šuo šalia stovi ramus, tačiau lakstant lauke jie nenaudingi. Atkreipkit dėmesį tai, ką šuo daro kai jį liečiat.

Erdvės suteikimas. Tai gali būti socialinio spaudimo mažinimas.

Tai tik keli iš daugelio būdų, kuriuos galima naudoti jei nepageidaujat skatinimui rinktis maisto ir skanėstų.