Kodėl vizga katės uodega?

Katės uodegoje yra apie 10 proc. visų jos kaulų – iki 20 slankstelių. Šie maži kauliukai apsupti raumenų, kurie leidžia tai katės puošmenai atlikti įvairius smulkius judesius - tad nekeista, jog ši kūno dalis yra puikus Jūsų augintinės nuotaikos „barometras“. Beje, naminė katė – vienintelė savo šeimos atstovė, gebanti uodegą laikyti vertikaliai tuo metu, kai eina.

Uodegą vizginantis šuo paprastai būna laimingas ar mėgaujasi kokia nors veikla. Uodegą vizginanti katė greičiausiai bus kažkuo nepatenkinta – dažniausiai taip rodomas stresas ar įspėjama, kad katytei trūksta erdvės.

Supykus katė uodegą nuleidžia žemyn (ji būna aiškiai užlenkta ties pagrindu). Jei katė nuleistą uodegą mosuoja į šonus, ji greičiausiai išgąsdinta ar nepatenkinta. Kuo energingiau mosuojama, tuo didesnė tikimybė, kad galite nukentėti.

Dažnas dėmesio į prastą katės nuotaiką nekreipimo pavyzdys – incidentai glostymo metu. Augintinė gali mėgautis glostymo sesija, kol jai tai atsibos. Tada ji pradės gan energingai, didokais mostais vizginti uodegą aukštyn žemyn ar jos galiuką į šonus. Tokiu atveju bet kokią sąveiką geriausia nutraukti ir augintinę kuriam laikui palikti ramybėje kol ši nurims. Jei šį signalą pražiopsosite ar nekreipsite į jį dėmesio, greičiausiai katė paukštelės Jums letena.

Nors vizganti katės uodega reiškia pyktį, kai kuriais atvejais ja skelbiamos ir teigiamos emocijos. Štai uodegos trukčiojimas gali rodyti susidomėjimą ar didelį džiaugsmą. Maksimalią laimę išduos pakelta ir virpanti uodega. Neretai tokia uodega katė pasitiks tik tą asmenį, kurį ji išties labai mėgsta.

Katė uodegos galą vizginti gali žaisdama su mėgstamu žaisliuku – tačiau uodega paprastai tokiu atveju būna gana aukštoje pozicijoje. Medžiodama katė taip pat vizgina uodegą. Tykodama ši plėšrūnė grobio dažnai visai matyti negali, o va uodegos judesiai gali inicijuoti menkiausią aukos krustelėjimą, kurį ji ir pastebės. Mama katė vizgindama uodegos galiuką provokuoja savo mažylį jį pulti ir taip mokintis medžioklės meno.

Lėtai ir švelniai vizginama uodega rodo, kad katė atsipalaidavusi.

Katės uodegos aukštis taip pat iškalbingas – jis yra savotiškas laimės rodiklis. Kuo aukščiau uodega laikoma, tuo labiau katė patenkinta (uodegą ji iškelia kai grįžtate namo ir su ja sveikinatės, kai pasiūlote mėgstamiausių konservų, gyvenantys kaimo vietovėse tikrai yra matę, kaip patenkinta aukštai uodegą iškėlusi katė lydi besišnekučiuojančias kaimynes)... Tačiau „patenkintos“ iškeltos uodegos nesupainiokite su stačiai iškelta, pasišiaušusia uodega (tai kartais lydi ir pasišiaušęs nugaros kailis). Tokia uodega „sako“, jog katė gali pulti ir stengiasi atrodyti didesnė, negu yra iš tiesų.

Išmokite skaityti savo augintinės kūno kalbą ir į ją atsižvelgti – taip ne tik leisite katei geriau jaustis, bet ir patys išvengsite kai kurių konfliktų.


Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 950272 bytes) in /home/aleksann/domains/vetvila.lt/public_html/includes/database/database.inc on line 2139