Kaip elgtis su mažų veislių šunimis

Ar kada susimąstėt, kodėl mažų veislių šuneliai dažnai laikomi aršiais? Tai gali būti ne tiek dėl jų polinkių, kiek dėl to, kaip mes su jais elgiamės. Juk pripažinkit, į mažą čihuahua dauguma žmonių nežiūri rimtai. 

Daugybę šunų negali kontroliuoti gausybės kasdien su jais vykstančių dalykų. Žmonės sprendžia, kada metas maitintis, eiti laukan ar miegoti. Mažų veislių šunims dar sunkiau, kadangi su jais esame linkę elgtis kaip su žaisliukais – imame juos ant rankų, apkabiname, keliame vonion, ant šukavimo stalo ir t.t. Nedidelių šunų galimybės kontroliuoti aplinką dar mažesnės. Galų gale taip dažnai ignoruojame jų bandymus su mumis bendrauti – net tada, kai jie akivaizdžiai frustruoja ar rodo nepasitenkinimą. Juk sunku žiūrėti į tą mažą pūkelį rimtai, net tada, kai šis rodo dantis ir urzgia.

 Viso to rezultatas – dauguma mažų šunų imasi dar drastiškesnių būdų, kad tik būtų išklausyti. Tai gali būti lojimas, urzgimas, šokinėjimas, kandžiojimasis, kuriais išreiškiami susijaudinimas, nusivylimas, arba įspėjama „prašau, neimk dabar manęs ant rankų“.

Taigi, ką galima padaryti, kad mažų šunų didelės problemos būtų išspręstos ar užkirstas kelias joms vystytis? Pirmiausia, pasiūlykime šuniui apklinką, kurią jis pats galėtų kažkiek kontroliuoti. Gučis kandžiojasi ryte jį bandant iškelti iš lovos? Pakeiskit taktiką. Rytą pradėkit nuo nedidelio užkandžio virtuvėj – ir Gučis mielu noru pats paliks lovą, nereikės jo fiziškai iš ten traukti. Pupa pernelyg susijaudino, padėjo loti ir šokinėti? Paskirkite vietą, kuri ji galėtų nueiti ir pabūti užuot elgusis netinkamai. Aišku, už atsidūrimą toje vietoje pasiūlykite jai ką nors labai malonaus – skanėstą, žaislą ir pagyrimą. 

Visada pagalvokite apie pasaulį iš mažo šuns perspektyvos. Stenkitės suprasti, ką bando pasakyti šuo, ir bendraukite su juo. Miniatiūriniai keturkojai „veikia“ panašiai kaip retriveriai ar borderkoliai, tik yra kitų gabaritų. Kai kitą kartą norėsite apkabinti tą „miniuką“ – pakvieskite įj šokti į lovą pas jus, o ne čiupkite glėbin. Išmokinkite augintinį atbėgti pakvietus, o ne nuolat kilnokite jį iš vienos vietos į kitą. Abu būsit laimingesni ir turėsit geresnius santykius.

Nesinaudokit šuns dydžiu, kad priverstumėt jį blogai pasijausti. Neignoruokit jo, kai tas visa kūno kalba prašo liautis. Santykiai visada turi būti abipusiai – nesvarbu, ar tas šuo sveria 4 kg, ar 40 kg. Turėti šiek tiek empatijos – geras dalykas.


Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 909312 bytes) in /home/aleksann/domains/vetvila.lt/public_html/includes/database/database.inc on line 2139