Kai katė bijo triukšmo

Paprastai kai kalbam apie augintinių baimes gamtos stichijų ar Naujametinio šurmulio akivaizdoje, omenyje turime šunis - jie cypia ar slepiasi, bando pasprukti, o jų raminimo būdų yra daugybė. Tačiau daugybė kačių perkūnijos ar fejerverkų metu taip pat ima jaudintis. Jei triukšmas katei sukelia nerimą, šie patarimai gali padėti jai išlikti ramesnei:

1. Susimąstykite apie savo kūno kalbą kai esate šalia katės. Jei bijote, nerimas greičiausiai persiduos ir katei. Suvokite savo judesius, kontroliuokite juos, elkitės ramiai.

2. Raskite katei slaptavietę. Saugi slėptuvė audros ar šventės metu – labai šauni mintis.  Iš anksto (ne žaibų sezono metu ir ne Naujųjų metų išvakarėse) įrenkite katei kelias jaukias pasislėpimo vietas. Geriau, kad tos vietos būtų ten, kur praleidžiate daugiau laiko. Katė išsirinks kelias jai patinkančias ir ne spruks į kitą namo galą po spinta, o laikysis jaukioje slėptuvėje arčiau jūsų.

3. Paguoskite katę, tačiau nestiprinkite jos baimės. Stenkitės siųsti raminančius signalus. Jei apkabinsite ją per daug, netyčia galite patvirtinti jos nuogąstavimus, jog iš ties verta nerimauti.

4. Feromonų terapija. Rinkoje yra puikių komercinių feromonų, imituojančių natūralius kačių snukio feromonus (pvz., Feliway). Deja, kartais šie produktai padeda, kartais - ne.

5. Vyniojimai. Yra netgi vadinamieji "audros marškinėliai", kuriuos katiniukas gali nešioti audros ar fejerverkų  metu. Jie sukuria švelnų spaudimą, suteikiantį raminantį poveikį. Kaip ir feromonų atveju, vienoms katėms poveikis pastebimas, kitoms ne.

6. Raminantys papildai. Vieni jų stiprina nervų sistemą, kiti – nuramina gyvūną. Nervus stiprinančius papildus duoti reikia ne šventės išvakarėse ar išgirdus griaustinį – tada jie nesuveiks, šie preparatai gyvūnui duodami likus bent mėnesiui iki planuojamo triukšmingesnio sezono.


Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 946176 bytes) in /home/aleksann/domains/vetvila.lt/public_html/includes/database/database.inc on line 2139