Ką nori pasakyti triušis

Jeigu planuojate įsigyti ar jau turite triušį, turbūt žinote, kad pelnyti jo meilę gan sudėtinga, tačiau įmanoma. Vienas iš raktų į šio ilgaausio gyvūnėlio širdį – žinoti, ką jis bando pasakyti ir į tai tinkamai reaguoti. Triušių kūno kalba ir elgesys daugiausia nulemti instinktų, paprastai savo mintis jie išreiškia tam tikromis pozomis bei garsais.

Triušio skleidžiami garsai

Nepertraukiamas niurnėjimas (kriuksėjimas). Jei šį elgesį dažnai liūdi bėgiojimas ratais, tai galima pavadinti „meilės šokiu“ – gyvūnas bando Jus sužavėti ir „nusitempti į lovą“. Taip pat niurnėjimas reiškia, kad triušis patenkintas ir gerai jaučiasi.

Urzgimas. Taip, šie mieli padarėliai urzgia. Šį garsą sunku supainioti su kitais ir paprastai gamtos pasaulyje jis rodo agresiją.

Garsus skvarbus rėkimas. Triušis bijo dėl savo gyvybės, jį sučiupo ir ruošiasi draskyti koks nors niekšingas žvėris arba jam beprotiškai skauda.

Žemas cypimas. Labai tylus garsas, kurį išgirsti galima tik iš arti. Ženklas, kad triušiui kažkas nepatinka (pvz., glostymas) ir jis nori pasišalinti.

Griežimas dantimis. Triušis patenkintas, tai dažnai girdima gyvūną glostant. Tačiau jei susikūprinęs triušis dantimis griežia garsiai, jam kažką skauda.

Trepsėjimas. Triušis pastebėjo pavojų, jaučia grėsmę. Taip perspėjami gentainiai. Staiga pričiuptas triušis irgi gali treptelėti rodydamas, kad jam tai nepatinka.

Triušio kūno kalba

Šuolis į orą purtant galvą – laimės ir žaismingumo ženklas.

Šuolis atgal. Padarėt kažką, kas triušiui sukėlė nepasitenkinimą.

Šuolis į šoną – žaisimas arba kova. Jei triušis smagiai straksi – jam smagu.

Perinčios vištos poza“. Triušis atsipalaidavęs, tačiau pasirengęs greit reaguoti – jei prireiks. Kuo labiau triušis išsitiesia, tuo labiau jis atsipalaidavęs.

Guli apsivertęs ant šono. Jis labai laimingas, atsipalaidavęs ir Jumis pasitiki. Jei triušis guli ant nugaros iškeltomis kojomis – jis visiškai palaimoje, nieko nebijo, vadinasi, gyvena itin saugioje aplinkoje.

Prisiplojęs prie žemės, ausys priglaustos, akys plačiai atmerktos – bando pasislėpti nuo kažko, kas jį išgąsdino, pasiruošęs sprukti. Taip pat triušis šiuo būdu gali rodyti nuolankumą.

Ignoravimas. Pasitikėjimo ženklas. Nesaugioje aplinkoje triušiai labai budrūs ir visada pasiryžę sprukti. Jei triušis ėda, prausiasi ar ilsisi Jūsų akivaizdoje, jis savo gyvenamą vietą laiko itin saugia.

Stiprus stumtelėjimas nosimi lyg sakant “tu mano kelyje”. Pasitikėjimo ženklas – augintinis su Jumis elgiasi kaip su kitu triušiu, o ne bando kąsti ar sprukti šalin. Paprastai tai – pasisveikinimo ženklas.

Įgnybimas. Tikriausia sutrukdėt triušiui praeiti ar paglostėt ten, kur jam nepatinka. Glostant kitą triušį tai -pavydo išraiška.

Triušis Jus laižo, trina nosimi. Triušis Jumis pasitiki. Jei triušiai laižo vienas kitą - jie gerai sutaria, yra prisirišę vienas prie kito. Labai aktyvus žmogaus odos laižymas gali rodyti ir mineralų maiste trūkumą.

Atgal atlenktos ausys – agresyvus, gali kąsti, gina savo teritoriją.

Stovėjimas ant galinių kojų. Triušis tyrinėja teritoriją. Be to, tokiu būdu jam lengviau pasiekti Jūsų laikomą skanėstą.

Smakro trynimas į įvairius daiktus. Po smakru triušiai turi specialias kvapo liaukas, kuriomis ženklina teritoriją.

Aukštai iškelta uodega: džiaugsmas pamačius kitą triušį ar žaislą.

Uodega pakelta ir nukreipta atgal. Agresija. Jei triušis į jus atsukęs snukį ir išskėtęs priekines kojas, elkitės atsargiai, nes jis gali pulti.

Greitas nosies judinimas. Triušis kažkuo susidomėjo.