Ar galiu apkabinti šunį?

Nesutariama, ar apkabinti šunį yra gerai, ar blogai. Ar šuo tai mėgsta, ar toleruoja, o gal tai sukels jam stresą? Žinoma, atsakymas negali būti vienareikšmis. Svarbu įvykio aplinkybės ir kas tai daro. Jei apkabinsite atsipalaidavusį, ant lovos ramiai sėdintį savo šunį, greičiausiai jis tuo mėgausis – dar daugiau, kartais augintiniai patys siūlo pasiglebėsčiavimą.

Manoma, kad šunys, kitaip negu žmonės, nelinkę į apsikabinimus. Vienos ar abiejų letenų užkėlimas ant kito šuns gali būti siejama su socialiniu statusu ar konkurencija dėl išteklių. Toks elgesys būdingas ir žaidžiant. Jis nebūtinai agresyvus, tačiau susijęs su noru kontroliuoti. Tačiau žinoma ir tai, kad tikras šonų spaudimas gali atpalaiduoti endorfinus, sukeliančius gerus jausmus ir atpalaiduojančius. Šiuo tikslu gaminamos ir įvairios nerimo mažinimui skirtos liemenės. Pasak vieno tyrimo, tokie gyvūno apvyniojimai 50 proc. sumažina fobijos požymius, tačiau minimame tyrime nebuvo kontrolinės grupės, tad dalis naudingo poveikio gali būti susiję su placebo poveikiu, kuris, kaip bebūtų keista, egzistuoja ir veterinarijoje.

Net jei esant tinkamoms aplinkybėms apkabinimas daugeliui šunų bus malonus, visada reikia tam tikro atsargumo. Jeigu keturkojis nenori, kad vaikas jį apkabintų, jis priešinsis ar gali bandyti kąsti. Bandant apkabinti miegantį gyvūną, šis taip pat gali nepripažinti tokios intervencijos. Dirbantis šuo taip pat ne visada supras tokį elgesį.

Kaip šuo vertina apkabinimus, galima spręsti iš jo laikysenos. Jei jis sustingsta ir apsilaižo, vadinasi, yra sunerimęs, o jeigu nueina šalin – nerekomenduojama jo vytis. Jei prisišlieja prie jūsų, galima manyti, kad glamonės ir apkabinimai jam patinka.

 

 


Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 917504 bytes) in /home/aleksann/domains/vetvila.lt/public_html/includes/database/database.inc on line 2139