Dažniausiai užduodami klausimai

Laba diena.Kazkas nutiko mano katinui.Dingo apetitas,labai slenka plaukai,sulyso.Kartais ciaudi,slogos nera,akys netraiskanoja.Daviau tablete nuo kirminu,pries dvi dienas,kol kos negereja.Laka daug vandens,kartais pavemia,bet tik seilem.Jam dvylika metu. Svečias, 2017-01-22

Sveiki, Tokio amžiaus katinui jau reikėtų išsamesnių tyrimų - pasižiūrėti bent jau inkstų ir kepenų būklę, nes tokiame amžiuje šios sistemos jau gali pradėti streikuoti. Priežastis išsiaiškinsite tik su veterinarijos gydytojo pagalba, apsilankykite klinikoje. Kristina.

Laba diena.Kazkas nutiko mano katinui.Dingo apetitas,labai slenka plaukai,sulyso.Kartais ciaudi,slogos nera,akys netraiskanoja.Daviau tablete nuo kirminu,pries dvi dienas,kol kos negereja.Laka daug vandens,kartais pavemia,bet tik seilem.Jam dvylika metu.

 

Jau 3d kaip iškastruotas triušis,bet jis nuolat lipa ant patelės tarsi būtų nekastruotas. Ar tai normalu? Patelė ir sterilizuota,bet ji bent jau matosi,kad nenori,o patinas jos nepalieka ramybėj. Pagalvojau,kad gal visgi jo nekastravo nors sumokėjau už kastraciją,bet pasiėmiau jį pilnai atsigavusį kai patelė vis svirduliavo ir ant kojų nepastovėjo. Iš anksto  ačiū už atsakymą. Svečias, 2016-12-17.

Šį klausimą turėtumėte užduoti kastravusiam veterinarijos gydytojui: tik jis žino operacijos eigą, kaip viskas vyko ir kas buvo padaryta.

SOS

Mūsų katinėlis  (apie 18mėn.) jau trečia savaitė vemia iš karto po bet kokio maisto. Buvom pas veterinarus 3 kartus, 3 kartus keitė vaistus, nieko nepadeda. Katinėlis vis vemia (su putom) tik pradėjus ėsti, nespėja nei nuo lėkštutės atsitraukti. Tada guli ištisą parą, labai nusilpęs ir sukųdęs, tik oda belikus. Gal yra kokiu tradicinių metodų, arbatėlių ar košyčių kaip jam palengvinti gyvenimą. Veterinarai tik gūsčioja pečiais ir šimtus svarų už apžiūras ima. Kiek gi jis dar gali tempti jei nepradės maitintis normaliai??? Svečias, 2016-12-16

Su tokia situacija arbatėlės ar košytės jau nebepadės, BŪTINA išsiaiškinti diagnozę ir tik tada galima kažką kalbėti. Ar atmesta virškinimo trakto užsikimšimo galimybė? Ar ištirta kasos būklė? Bandykite katiną parodyti kitam veterinarui ir nejuokaukit. Internetiniams patarimams su tokia būkle nelabai vieta. 

Ar nepavojinga kastruoti 5m triušio patiną? 2016-12-06, Svečias.

Kiekviena operacija ir narkozė neša savo riziką, su amžiumi rizika, aišku, didėja. Tačiau tokios operacios atliekamos neretai ir paprastai pavyksta sėkmingai.

Laba diena, turiu kalytę 5 metų. Šuo dažnai prisišlapina į guolį ir guli jame nors vėlai vakare ir buvo išvesta laukan, tačiau ryte randame guolį prišlapintą. Kovojom visokiais būdais, tačiau niekas nepadeda. Būna laiko tarpas kai viskas gerai, bet paskui ir vėl tas pats. Ką daryti, kaip išspręsti tokią problemą. 2016-12-03, Svečias.

Taip neturėtų būti. Pirmiausiai siūlytumėme atlikti šlapimo tyrimą, kad pasižiūrėti, ar nėra šlapimo pūslės uždegimo. Tada klausimas: ar kalytė sterilizuota ir ar nėra iš trumpauodegių veislės? Bbeuodegėms kalėms kartais po sterilizacijos pasireiškia šlapimo nelaikymas, kurį galima bandyti sutvarkyti vaistais, tačiau pirmiausiai reikia atmesti šlapimo pūslės uždegimo galimybę. Pasirodykite veterinarijos gydytojui.

Sveiki,  mano katytei apie 4 men pries savaite ja priglaudem nuuo gatves.  Pirmas dienas valge,  miegojo,  gėrė gerai,  bet dabar jau antra diena ji sloguoja , negeria,  nevalgo.  Gal kazka patarsit? 2016-12-02, Svečias.
Sveiki, ar katytė vakcinuota? Iš aprašytų požymių panašu, kad pasigavote virusėlį, kuriam jau reikėtų gydymo - pasirodykite veterinarijos gydytojui, kad apžiūrėtų žvėriuką ir paskirtų gydymą. Kačių gripas užima nosį ir gerklę, ašaroja akys, dėl ko katė neužuodžia maisto ir tada neėda. Nedelskit, kuo anksčiau pradėsite gydyti, tuo greičiau pasveiksit. Sėkmės.

Sveiki, Norejau pasiteirauti del savo 13metu sunio (3.7kg). Jinai visada buvo super judri, bet jau kuris laikas pastebiu kad sunkiai lipa laiptais, sunkiai uzsoka ar nusoka nuo sofos, kiekviena diena laizo savo priekines letenas ir nelabai duoda jas liesti. Jei jai skauda sanarius ar galima tai nustatyti ir kaip padeti?Dekui! 2016-11-16, Svečias.

Kad šuniukui skauda, jau galima pasakyti ir iš Jūsų žinutės, stipriai spėlioti nereikia :) Tačiau veterinarijos gydytojo-chirurgo apžiūra tikrai nepakenktų, rentgenologinis tyrimas leistų detaliau įvertinti sąrarių būklę, paskirti papildus ar vaistus, palengvinančius gyvūno būklę.

Sveiki, esu pasimetus, katinui metukai, is nieko pradejo nevalgti,  guleti, o siandien jau antra diena. Nebepaeina koju nevaldo sliauzioja  visas issigandes, karts nuo karto vemia,zinoma labai skaudzia miaukia kazko  prasytu, nebezinau nieko nsujo ar bligo nebuvau davusi, padekit. 2016-11-07, Svečias.

Sveiki. Tokiu atveju jau reikėtų ne ieškoti patarimo internete, o kreiptis į veterinarijos gydytoją, kad atliktų reikiamus tyrimus ir paskirtų gydymą. Priežastys gali būti įvairiausios - nuo apsinuodijimo ar kažkokio daikto prarijimo, iki pavojingiausių virusų. Bet kuriuo atveju aprašyta katinuko būklė yra sunki ir jam reikalinga gydytojo pagalba. Kristina.

sveiki . ar galima kastruoti suni po savaites kai paskiepiji ( mazdaug sesios dienos po skiepu ) ??? ar butinai  reikalingas cipas ?????? 2016-10-30, Svečias.

Sveiki. Narkozė turi įtakos imuniteto susidarymui, dėl to rekomenduotina, kad tarp skiepo ir operacijos praeitų ne mažiau kaip 10 dienų tarpas. Kristina.

Mūsų mišrūnei (mama japonų šiba, tėtis retriveris) kalytei 6,5 mėn. ruja prasidėjo 5 mėn. ir jau apie 1,5 mėn. tesesi, kraujingos išskiros sumažėjo, bet  dar teplioja. Ar tai normalu pirmai rujai? Svečias, 2016-10-19.

Ne, tokia rujos trukmė jau nėra normalu. Normaliai kalyčių ruja vyksta šitaip: http://www.vetvila.lt/straipsniai/kiek-trunka-kaliu-ruja
Užsitęsusi ruja rodo kiaušidžių veiklos sutrikimą - kartais kaltas būna kiaušidėse užsilaikęs geltonkūnis, kartais randame ir kitų problemų. Reikėtų atlikti detalesnius tyrimus ir tik tada spręsti, kokį gydymą taikyti.

Laba diena, mano kiaulytei is burnytes bego lyg kraujas tirstas o dabar rudos gleives kas tai galetu buti? Kiaulyte ir eda ir geria viskas atrodo lyg ir gerai.. p.s nesenai pirkta is kikos Svečias, 2016-10-16

Be apžiūros pasakyti kažką detaliau sudėtinga. Jei gyvūnėlis ėda ir geria, greičiausiai tokie požymiai bus ne dėl virškinimo trakto sutrikimo. Reiktų apžiūrėti burnytę, ar kartais tai nebus pratrūkęs pūlinys, jei taip - prireiks pūlinio gydymo.

Sveiki aš radau išmesta 3-4 savaičių kačiuką jis žvalus linksmas energingas. Buvom nuvažiavę į artimiausią nedidelę vet vaistinę ten mums davė koncervu specialiai tokio amžiaus bet kačiukas pradėjo viduriuoti! Ką daryti? Mums artimiausia veterinarijos klinika yra sita vetvila bet kelias gan tolimas o ypač darbo dienomis niekaip neišeitų nes tėvai dirba. Jis viduriuoje vakar vakare iki sendien... Svečias, 2016-10-16

Viduriuoti katinukas gali dėl neįprasto maisto arba dėl prisikabinusio virusiuko. Namų sąlygomis galit pabandyti duoti Smecta miltukų (įmaišyti į maistą ir paruošti vandenuką su ja ir sugirdyti). Svarbu stebėti, ar katukas ėda, geria, linksmas, žaidžia. Jei tik pasirodytų kokių nors apatijos požymių, gyvūnėlis atsisakytų ėsti, tada jau būtinai pasirodykit veterinarijos gydytojui, kad nebūtų kažko rimčiau. Sėkmės.

ka daryti jei kalytei pries sukerkima nebuvo suduoti vaistai nuo kirminu? 2016-10-09, Svečias.

Suduoti sukergus. Vaistai nuo kirminų kalytei reikalingi tam, kad gimę šuniukai būtų kuo mažiau užsikėtę askaridėmis, kurios sukelia nemažai problemų mažyliams.

Mūsų šunelis dažnai trina užpakalį į žemę. Iš pradžių galvojau, kad turi kirmėlių, bet duodavau vaistų (nuo kirminų) ir išmatose jų nesimatydavo. Tai nusprendžiau kad jam ne tai. Manau tai butent del išskyrų liaukos, nes kelis kartus teko jam išspausti. Ar galima šią liauką išoperuoti? Jei taip, tuomet kokia operacijos kaina? Svečias, 2016-10-06

Kirmėliukų, kurios dirgintų analinę sritį, šunys neturi. Dėl to kirmėlės Jūsų atveju niekuo dėtos ir vaistai nuo kirmėlių nepadės. Tos srities niežulį gali sukelti persipildžiusios paraanalinės liaukos, o gali būti ir kitos priežastys - pvz., netinkama išmatų konsistencija arba alergija. Prieš galvojant apie operaciją pirmiausiai reiktų pasirodyti veterinarijos gydytojui, kuris atliktų išsamią šuniuko apžiūrą, pažiūrėtų liaukų būklę ir su juo aptartumėt galimus problemos sprendimus. Jei priežasties neišsiaiškinsit, operacija gali irgi nepadėti ir šuo bus pjaustytas be reikalo (turėkit omenyje, kad tos liaukutės irgi yra reikalingos organizmui).

Laba diena, Mano juru kiaulyte suvalge 2-3 pupas dabar blogai jauciasi. gulejo ant sono o dabar vel tupi susisukusi. Ka daryti kaip jai padeti? Svečias, 2016-10-01.

Pupos yra baltymingas produktas, kuris nepratusiam gyvūnui gali sukelti per didelį dujų kaupimąsi virškinimo trakte. Pasirodykite veterinarijos gydytojui, kad įvertintų pilvuką ir paskirtų reikiamą gydymą.

Nuo kiek dienu kales nestumo galima ultragarso tyrimu matyti nescia ar ne? Svečias, 2016-09-28.

Praktiškai nėštumą tiksliai nustatyti galima nuo 21 nėštumo dienos, priklausomai nuo gyvūno dydžio. Jei tokiu metu dar situacija ne iki galo aiški, paprastai paskiriame nemokamą papildomą ultragarsą po savaitės, kai nėštumas būna 28 dienų.

britų trumpaplaukė kasdien, vasaros metu ,eidavo i lauką. Prieš savaitę sugrįžo namo ir vienoje vietoje išgulėjo 2-3 paras,nusišlapino šalia, ėsti neeina ,kol nenunešam.paskui vėl guli vienoje vietoje,minko užtiesaliuką. Tačiau nuo stalo ant kurio yra jos maistelis ,ją reikia nukelti. Sulyso,ausys suglaustos,atrodo išsigandusi,uodega nuleista. Svečias, 2016-09-28.

Truputį mažokai informacijos: kokas katės amžius, ar katė vakcinuota, kokie gali būti kiti simptomai (chirurginiai, vidaus ligų). Nusilpimas ir svorio netekimas jau yra svarbūs požymiai, dėl kurių reikalinga išsami veterinarijos gydytojo apžiūra ir kraujo tyrimai. Pasirodykite gydytojui ir geriausiai būtų nedelsti.

Laba diena, norėjau pasiteirauti, ar visų gamintojų vakcinos yra patikimos, ar skiriasi skiepų kaina dėl vakcinavimo? Girdėjau, kad vakcina "biocan" yra pigesnė ir prasčiau veikianti, kartais nesuveikia, ar tai tiesa? Domina mažo šuniuko pirmas skiepas, labai reikalingas atsakymas. 2016-09-23, Svečias.

Sveiki. Lietuvoje galima naudoti visas veterinarines vakcinas, kurios yra registruotos ir įtrauktos į valstybinį Veterinarinių vaistų registrą. Kiekviena veterinarijos klinika renkasi vakcinas pagal savo kriterijus: asmeninę nuomonę, patirtį, patikimą ir t.t. Kainos vakcinų yra panašios, panašios ir vakcinacijos paslaugų kainos. Mes savo gydykloje naudojame Nobivac (MSD, Nyderlandai), Virbac ir Merial firmų vakcinas. Bet tai mūsų asmeninė nuomonė, kitos gydyklos gali naudoti ir kitas vakcinas.

4 metu jorksyras. Labai kasosi. Pleiskaneliu beveik nesimeto. Ka daryt? Svečias, 2016-09-20.

Sveiki. Odos problemų atveju reikalinga detali apžiūra su tyrimais ir priežasčių aiškinimusi. Siūlyčiau užsiregistruoti priėmimui pas mūsų dermatologę ir akis į akį aptarsite visus rūpimus klausimus.

Sveiki! Katepradejo mazai valgyti, po keliu dienu buvo dusimo priepolis. Isvare skyscius, dave pakvepuori deguonim, priepolis praejo. Kate valgyt nenorejo. Praejus dviem dienom po priepolio rado augli, pasake, kad tai vezys (atliko echoskopija ir rentgena). Praejus savaitei po diagnozes Vezys atlikome testa, kuris parode virusine leukemija. Katei mazdaug 3 metai, dabar ji nevalgo, negeria, labai sukudo. Vet. Gydytoja pasiule isbandyti Masivet. O as skaiciau apie Fanniferona, bet nezinau kur gauti. Gal Jus turetumet kokiu patarimu? 2016-09-19, Svečias.

Sveiki. Diagnozė neguodžianti, užuojautos Jums dideliausios. Esant tokiai diagnozei Masivet bandyti nežinau ar tikslinga, jo paskirtis visai kita - jis skirtas "Šunims gydyti, esant neoperuojamiems (2 ar 3 stadijos) putliųjų ląstelių (mastocitų) navikams su patvirtintais mutavusiais c-KIT tirozino kinazės receptoriais", t.y., esant visai kitos rūšies navikams, nei kačių leukemija. Leukemijos atveju katėms yra naudojamas interferonas, apie jau esame rašę seniau: Ar galite padėti kur gauti kačių interferono Virbagen Omega? , gal ši informacija kiek padėtų. Laikykitės. Kristina.

Sveiki. Noreciau pasiteiraut ar ne darbo valandom, nutikus bedai, mes galim kreiptis i jusu gydykla.? Jei taip, nurodykite numeri, kuriuo galetume susisiekt. Dekoju. 2016-08-12, Svečias.

Gydyklos darbo laikas ir telefonas yra nurodyti mūsų kontaktų skiltyje: Kontaktai  Nedarbo metu galima kreiptis nurodytu mobiliuoju telefonu 8 601 88240. 
 

Kokia būtų visa pilna suma, darant šuniui riaikemus  privalomus dokumentus išvykstant į UK?? Svečias, 2016-08-09

Sveiki, neparašėte kokia yra situacija su šuniuku - kiek jam amžiaus, ar čipuotas, ar skiepytas, ar turi mėlyną ES pasą. Geriausiai paskambinkite mums 8-601 88240 ir telefonu greičiau išsiaiškinsime.

Sveiki,  norėjau sužinoti, ar maitinančiai ir viduriuojančiai kalei galima suduoti angliuko tablečių ir kiek. Šuniukams 20 dienų, kalė rusų spanielė sveria 13 kg. Ačiū. Svečias, 2016-08-07

Taip, galima. Duoti 2-3 tabletes per dieną. Tačiau patartina tiksliau išsiaiškinti viduriavimo priežastį, kad nepakenkti šuniukams. Angliukas nepakenks, tačiau jei viduriavimą sukėlė virusas arba apsinuodijimas, jau gali būti liūdniau. Svėikit.  Kristina.

Sveiki. Kačiukui du mėnesiai ir jis turi duobutę krūtinės apačioje, kur pasibaigia šonkauliai. Ji gana gili. Ar tai normalu dar tokio amžiaus kačiukui ir ji su laiku dings, ar vertėtų parodyti veterinarui? Svečias, 2016-05-28.

Sveiki, jei kačiukas linksmas, ėda, žaidžia, tuomet greičiausiai viskas tvarkoje. Pagal amžių Jums jau priklauso pirmasis skiepas, apsilankykite pas vatarinarą ir galėsite pasitarti, ar tai normalu ar kažkas negerai :) Kristina.

Sveiki, norėjau paklausti, kiek jūrų kiaulytės turi dantu? Nes vienur parašyta, kad du, o kitur, kad daugiau, tai pasimečiau dabar. Svečias, 2016-05-29.

Sveiki, jūrų kiaulytės turi du matomus dantukus viršuje ir du apačioje. Dar yra krūminiai dantys, kuriuos pamatyti sunkiau:
 

Kiek kainuotų paskiepyti mažus šuniukus? 2016-05-11, svečias.

Sveiki. Kokio amžiaus yra šuniukai? Paprastai vakcinacija atliekama 8 sav. (2 mėn.) amžiaus kompleksine vakcina nuo infekcinių ligų, jos kaina yra 15 eur. Po to - revakcinacija 3 mėn. amžiaus pakartojant infekcines ligas ir pridedant pasiutligę (kaina 18 eur). Jei šuniukai jaunesni, iki 2 mėn. amžiaus ir yra specialios sąlygos (jei šuniukų mama neskiepyta, dėl ko jie neturi motininio imuniteto, jei planuojama važiuoti į parodą ar kitas šunų susibūrimo vietas ir t.t.), galima skiepyti ir anksčiau Puppy vakcina (kaina 12 eur). Nepamirškite, kad prieš skiepuką šuniukams reikia suduoti vaistus nuo kirmėlių. Sėkmės.

Sveiki, ar galima maudyti rujojančią kalytę vandens telkiniuose (pvz.: upėje). Ar tai nepakenks jai? Ar geriau laukti kol pasibaigs ruja, o dabar neleisti maudytis? 2016-05-10, Svečias.

Sveiki, jei dėl rujos - galima. Tik vanduo dar šaltas, turėkite tai omenyje.

Laba diena, prieš kelias dienas pastebėjau ant savo jūrų kiauliuko porą žaizdelių. Jis labai daug kasosi ir labai slenka plaukai. Ar gali būti, jog tai poodinės erkutės, ar kokie parazitai? Jei taip, tai tada reikia vesti į veterinarijos kliniką, kad suleistu ar užlašintu vaistų? (kiek tai maždaug kainuoja?)
Ačiū labai, jei atsakysite į mano klausimus. Svečias, 2016-04-30

Sveiki. Reikėtų atlikti bent minimaliausius tyrimus, kad išsiaiškinti, ar tai poodinės erkutės, ar mitybiniai sutrikimai. Internetu tai nustatyti sunku. Pasirodykite veterinairjos gydytojui, kas paimtų skutmenas ir tada bus aiškiau, ką daryti ir kiek tai kainuos.

Pagarbiai, Kristina.

Turime 1m3men kalyte. Jau kelios dienos kasosi ausi , buna net iki cypimo.. Kaip galetumem jai padeti , gal lasiukai kokie tiktu? Ar butina veterinaro apziura? Vaistinei mums sake kad patys galim isvalyti ausis tai ikisus ausu krapstuka ir pravalius ausyte vata buvo tamsiai rudos spalvos.. bet niezulys nepraejo. Svečias, 2016-02-22.

Sveiki. Pagal aprašymą panašu, kad šunytei ausies uždegimas. Geriausiai būtų pasirodyti veterinarijos gydytojui, kuris pamokintų kaip valyti ausį ir paskirtų tinkamus lašiukus. Vien išvalymo neužteks, vaistai yra būtini. Ausies skausmas yra bjaurus, stipresnies, nei danties, dėl to siūlytumėme nelaukti ir kuo greičiau nuvykti į veterinairjos gydyklą. Sėkmės, Kristina.

As gali 3 menesiu kaciukas knarkti (škotu nulepausis)? Ji pradeda knarkti tik kai giliai ymiega . Aciu  Svečias 2016-02-13.

Sveiki. Šitų kačiukų nosytė yra suplota, dėl to kartais būna kvėpavimo takų pakitimų - per ilgas minkštasis gomurys, susiaurėję nosies landos ar nosies pertvaros problemų. Geriausiai būtų pasirodyti veterinarijos gydytojui, kad šis įvertintų kvėpavimo takų būklę ir paklausytų, ar nėra karkalų plaučiuose. Su juo ir aptartumėt, ką reikėtų daryti toliau. Jei kačiukas knarkia tik miegodamas, gali būti, kad nieko daryti ir nereikės. Sėkmės. Kristina.

Sveiki. Paemiau is prieglaudos sterilizuota kalyte. Po 5 menesiu ji mano manymu pradejo rujoti. Ar butina ja atvesti i vetklinika del jos pacios sveikatos? Svečias, 2016-02-08.

Sveiki. Būtų gerai pasirodyti veterinarijos gydytojui, kad tiksliai įsitikinti, ar kalytė tikrai rujoja. Jei taip, tuomet būtinai reikėtų daryti sterilizacijos operacijos reviziją, ar neliko kiaušidės gabaliuko, kuris gali sukelti rimtų problemų ateityje.  Kristina.

Sveiki,

Norejau jusu patarimo. Turiu kaciuka brituka. Jam jau 7.5menesio, bet atrodo mazesnis. Ir pastebejau, kad turi problemu su virskinimu bei tustinimusi. Daznai, vos ne karta i savaite jam susilaiko maistas ir nesitustina. Siandien ryte jis toks vangus, tik vandenukas (seiles) bega is burnytes. Ka patartumete jam sugirdyti? ir kokios cia gali buti problemos? Galbut tai gali buti susije su ko iaugusiais kiausinukais (vet gydytojas sake, kad bus sunku atlikti kastracija, kadangi kiauniku nesimato, ju teks ieskoti prie pilvo) :( Aciu jums. Svečias, 2016-01-27

Sveiki. Norint pasakyti tiksliau, kas gali būti katukui, reikėtų išsamesnių tyrimų - apžiūros, kepenų ir inkstų rodiklių tyrimų, galbūt echoskopijos arba rentgeno, kuo būtų galima nustatyti kažkokias problemas ar apsigimimus. Jei katukas savo amžiui per mažas, kažkokie nukrypimai organizme labai galimi. Atmesti negalima ir infekcinių ligų tikimybės, jei katinas neėda būtina kuo skubiau pasirodyti veterinarui, kad paskirtų tinkamą gydymą.
Nenusileidę kiaušinukai su neėdimu ir seilėjimusi nelabai susiję, bet tai irgi rodo genetines problemas (kriptorchizmas yra genetiškai paveldimas). 

Sveiki. Per kiek laiko antibiotikais yra išgydoma sloga triušiukui? Ar galima duoti ramunėlių arbatos profilaktiškai? Svečias, 2016-01-24.

Viskas priklauso nuo gyvūno organizmo. Antibiotikai turi būti skiriami ne trumpiau nei 3-5 dienas, nes kitaip kyla grėsmė atsirasti atsparių bakterijų ir triušiukas gali atkristi. Ramunėlių, medetkų arbatėlės visuomet gerai, jos šiek tiek dezinfekuoja ir padeda sustiprinti organizmą. Sveikit.

Kristina.

Laba diena, mano juru kiaulyte viduriuoja, ar galima kaip nors pagyti be veterinarijos paslaugu? Svečias, 2016-01-24.

Sveiki, įdomus klausimas veterinarams :) Gydyti nenustačius priežasties nelabai įmanoma, dėl to kartais vaistais galima daugiau pakenkti, nei padėti. Pasirodykite veterinarui.
Kristina.

Sveiki, kiek kainoja katino čipavimas? Ir ar skiepijate gyvunus be čipo? Svečias, 2016-01-23

Vakcinacija yra atskiras reikalas, nėra draudimo skiepyti nečipuotus gyvūnus (ligų profilaktika yra svarbiau).
Čipavimo kaina mūsų klinikoje yra 15 eur (į kainą įeina prašymo užpildymas, atspausdinimas ir pati procedūra). Duomenų į valstybinį registrą suvedimas kainuoja dar 5 eur.

Kristina.

Sveiki, norejau paklausti ka daryti, jeI juru kiaulyte ciaudo? 2016-01-13, Svečias.

Sveiki, geriausiai pasirodyti veterinarijos gydytojui. Pagarbiai, Kristina.

Laba diena, mano juru kiauliukas mano namuose gyvena truputi daugiau nei dvi savaites, Jis pleiskanotas truputi, daznai kasosi, o kai ji prilieti, jis visas purtosi ir bega.. Dar ciaudo. Ar reikia vesti i veterinarijos klinika? Ka daryt? 2016-01-12, Svečias.

Sveiki, aprašyti simptomai gali būti ir nieko tokio, bet gal geriau būtų pirmai apžiūrai pasirodyti veterinarijos gydytojui. Nes panašu, kad kiauliuką kankina niežulys ir gyvūnas jaučia diskomfortą. Tegu veterinarijos gydytojas pasižiūiri kailį dėl poodinių erkučių, jei jų ras, tuomet paskirs gydymą ir niežulys praeis.

Sėkmės. Kristina.

Musu nykstukinei pudelytei 7men. 21d. ji rujoja.kaimynai turi "stirniuka".100% negaliu duot kad jie susikukuos.bet ar ji ne per maza kad ir suradus pudeli ja kergti? Svečias, 2015-12-21.

Rujos metu kalytę geriau pasaugoti, nes skirtingos veislės neapsaugo nuo kergimosi fakto, tai visvien yra šuo - nesvarbu, ar tai pudelis, ar rusų tojus. 7 mėn. kalytė yra dar vaikas, susilaukti vaikučių jai tikrai yra per anksti. Ir šiaip ateityje, geriau pataupyti kalytės sveikatą ir palikuonių neplanuoti, nebent Jūsų žvėriukas yra su kilmės dokumentais ir norite rimtai užsiimti veisėjo darbu.
Sėkmės. Kristina.

Kaip gyditi šuniuką su galvos trauma? 2015-12-02, svečias.

Viskas priklauso nuo traumos pobūdžio, apimties ir kokie pažeidimai išsivystę. Kartais galima nedaryti nieko, kartais prireikia ilgo periodo atsistatyti, o kartais liekamieji reiškiniai lieka ir visam gyvenimui. Viską aptarkite su gydančiu veterinarijos gydytoju, nes Internetinė konsultacija šiuo atveju jokios naudos neduos.
Pagarbiai, Kristina.

Sveiki. Juru kiaulytei susprogo akies obuolys. Ziuri su viena akyte persikreipusi, blaskosi narvelyje,kartais zvilgsnis sustingsta. Ka siulytumete daryti-ar akies operacija ar uzmigdyti. Amzius-nepilnai metai. Svečias, 2015-11-22

Čia spręsti jau turite Jūs. Palikti taip, kaip yra, negerai. Tokia akytė yra šalinama, kad neliktų atviros žaizdos, vokai susiūnami ir ilgainiui toje vietoje užauga plaukai. Bet galutinis sprendimas ką daryti turi būti Jūsų. Pagarbiai, Kristina.

Katinui sutinus galva. Katinas nepaeina sviroja jam kraujota burna nevalgo kas jam? Svečias, 2015-11-14.

Katinas į lauka išeina? Panašiausia į trauma, skubiai pas veterinara važiuokit. Kristina.

Sveiki, noriu sužinoti kokie skiepai yra reikalingi 3,5 mėn šuniukui ir kokia būtų kaina. Šuniukas dar nuo nieko neskiepytas, į lauką neina. Ačiū už atsakymą. Svečias.

Sveiki,

Šuniukai yra skiepijami pagal tokią schemą: 8 sav. amžiaus - vakcina nuo pagrindinių infekcinių ligų, 12 sav. - kartojamas skiepas nuo infekcinių ligų ir pridedama pasiutligė.
Jūsų atveju pirmiausiai reiktų pasiskiepyti kompleksine vakcina nuo infekcinių ligų ir pasiutligės, po mėnesio pakartoti skiepuką tik nuo infekcinių ligų, kad susidarytų tvirtesnis imunitetas. Prieš skiepą nepamirškite susiduoti vaistukus nuo kirmėlių.

Kristina, 2015-09-22

Taip, mūsų klinikoje burnos higiena atliekama ultragarsiniu skaleriu. Jei procedūra domina, pasiskambinkite į kliniką tel. 8 601 88240 ir susitarsime dėl procedūros laiko.

Kristina, 2015-09-18

Niufui 2,5men ir ant kailio matosi baltos pleiskanos. Dar nera sugirdyta nuo kirmynu viskas ir skiepyta tik 1karta. nuo ko tos pleiskanos? Maistas arange grande duodamas. Svečias, 2015-07-07.

Sveiki. Būtų gerai pasižiūrėti patį kailį ir pleiskanėles po mikroskopu. Pleiskanojimas gali rodyti pasausėjusią odą, reakciją į maudymą (ar nemaudėte šuniuko su šampūnu?) ar kokį baltymingą skanėstą. Klausimas dar ar pleiskanų yra daug, ar tik kelios. Internetu į Jūsų klausimą atsakyti, dėl ko pleiskanoja kailis, tikrai sunku. Jei neramu, pasirodykite veterinarijos gydytojui, kad apžiūrėtų kailio būklę detaliau. Kristina.

sveiki luzo priekine letena suniukui padare operacija sudejo metalus jau 3 savaites ligoninej . Daktarai uzdraude suniui vaikscioti 6 savaites grieztas gulimas rezimas .namo veztis bijom kad kas nenutiktu gal yra kokiu ytvaru apsaugoti letena .sendien pamacius likau nepatenkinta suniukas labai sukudes smirda akys uzpuleve matosi kad visiskai nepriziuretas.noretumem pasiimt namo bet daktarai gazdina kad namie jam kas nors atsitiks ir reiks nupjaut letena .suo yra labai judrus.gal ka patartumet nebezinau ka daryti.aciu. Svečias, 2015-06-27.

Kurioje klinikoje gydotės? Paprastai po kaulo lūžio sutvarkius koją su štiftu ar plokštele koja talpinama į gipsą arba longetę, kad ji nejudėtų. Fizinis krūvis turi būti mažinamas, bet pritaikyti "gulimą režimą" šuniui tikrai sudėtinga. Dažniausiai chirurginiai pacientai išleidžiami namo ir liepiama pasirodyti kas tam tikrą laiką, pasižiūrėti kaip gyja, bet Jūsų atveju nežinome situacijos, koks buvo lūžis, kaip vyko operacija ir koks yra būklės sunkumas. Jei Jums nepatinka šuns būklė, tuomet tai turėtumėte aptarti su gydančiu veterinaru ir spręsti, ką daryti. Laikykitės. Kristina.

Labas vakaras. Ar galiu lasinti TOBREX 3 mg, 5ml lasus gatves katytei, jai puliuoja akys, sloguoja. Kate suaugusi. Egle, 2015-05-19.

Sveiki, šiuos lašiukus lašinti galima, tik kad pakankamai suveiktų, reiktų tai daryti ne rečiau kaip 3 kartus per dieną, o jei labai pūliuoja - galima ir dažniau. Sveikit.

Kristina.

Laba diena. Ar jūs sterilizuojate kiemo kates su kokia nors nuolaida? Ar reiktų kreiptis asmeniškai, ar per kokią nors organizaciją? Ačiū. Svečias 2015-05-14

Sveiki. Kastracijos akcijas paprastai skelbiame savo tinklapyje ir Facebook paskyroje. Dėl kieminių-laukinių kačių kastracijos dažniausiai kreipiasi gyvūnų globos organizacijos, kurios apmoka dalį  operacijos kainos. Dirbame su VšĮ Miesto katė, VšĮ Lesė ir GGT Pifas, šioms organizacijoms taikomos nuolaidos visoms procedūroms. Galite pabandyti kreiptis į kurią nors iš šių organizacijų ir jei jos sutiks, su jų žinia nuolaida bus pritaikyta.

Pagarbiai, Kristina.

Kiek kainuoja katino kastracija? Svečias, 2015-05-12.

Sveiki. Operacijai prašome registruotis iš anksto, kad galėtumėme planuotis operacinės darbą. Paskambinkite mums telefonu 8 601 88240 ir susitarsime dėl kainos ir laiko.
Pagarbiai, Kristina.

Laba diena. Noriu pasiteirauti kiek kainuotų vidutinio dydžio šuns (apie 30kg) kastracija? Ar reikia susisiekti iš anksto ir susitarti, kada atvežti šunį kastracijai, ar galima atvežti bet kada? Svečias, 2015-04-23.
 

Sveiki. Operacijai prašome registruotis iš anksto, kad galėtumėme planuotis operacinės darbą. Paskambinkite mums telefonu 8 601 88240 ir susitarsime dėl kainos ir laiko.
Pagarbiai, Kristina.

"Laba diena. Auginame katę (apie 4m.). Prieš 5 mėnesius įsigijome šunelį (bišoną). Stengėmės, kad augintiniai susigyventų, drausminome šuniuką, kad nesivaikytų katės, rodėm daug dėmesio katei. Bet sykį visgi šuniukas stipriai išgąsdino katę ir ši  pradėjo jį puldinėti,šnypšti, draskyti.  Maniau, kad viskas susitvarkys, bet dabar jau praradau viltį... Katės elgesys labai pasikeitė : visą laiką tykoja, medžioja, puola šuniuką , pastoviai reikalauja maisto (anksčiau ėsdavo nedaug), daug miaukia, ypač naktį. Šiandien užčiuopiau sukietėjimus papilvėje, turbūt, pieno liaukose. Esu skaičiusi apie kalių pseudonėštumą. Ar tas pats gali nutikti katei? Katė nesterilizuota. O per visus  Kaip patartumėte elgtis toliau?  Ačiū."   Svečias, 2015-04-06

 

Katės – stipriai įpročio gyvūnai. Kai kurioms su pasikeitimais būna labai sunku susitaikyti, vienos atsiradus naujam "šeimos nariui" lengvai prisitaiko ir susidraugauja, o kitos visą likusį gyvenimą pyksta. Joms taip pat būdingas ir pseudonėštumas. Jeigu jai išties peusonėštumas, tikėtina, kad tas išaugęs pyktis gali būti susijęs su teritorijos ruošimu naujai vadai. Jei katė nesterilizuota, susitarkite su veterinaru dėl operacijos. Taip pat galima paduoti nervus raminančių papildų, tačiau panašu, kad katei susitaikymas yra labai skausmingas ir reikės įdėti labai daug darbo, kad ji priimtų naują gyvūną. Sėkmės. Agnė.

"Sveiki, vieniems žmonėms įvyko nelaimė.
Šuo krito iš 2 aukšto, susitrenkė. Buvo suleisti B grupės vitaminai (tą pačią dieną) ir nuskausminamieji. Po trijų savaičių prasidėjo traukuliai, seilių tekėjimas, matosi, kad nelabai orientuojasi ir girdi. Emocijų nėra visiškai jokių, nei blogų nei gerų. Šuns amžius dabar 3 mėnesiai. kai krito bvuo turputi daugiau nei 2. Klausimai būtų tokie: kokios gali būti pasekmės po tokios traumos ateityje, kada šuo bus nebe 3 mėnesių, o suagęs didelis vilkšunis? Ar būna kokių nors agresijos priepuolių netikėtų ar tas dalykas galimai pagydomas? Svečias 2015-03-12"

Kiekviena smegenų trauma palieka randą nerviniame audinyje. Vienais atvejais jis būna mažesnis, kitais - didesnis. Jūsų atveju klausimas, kuri smegenų dalis ir kokiu laipsniu yra pažeista. Neurologų Lietuvoje nelabai turime, siūlytumėme apsilankyti pas chirurgus-traumatologus šioje klinikoje: www.eveterinaras.lt, galbūt jie suteiks daugiau informacijos apie galimybes ateityje.

Pagarbiai, Kristina.

"Laba diena, norėjau pasiteirauti ar įmanoma sterializacija ketei jau pastojus? Nėštumas savaitė/pusantros. Katytei 4,5 metai. Svečias, 2015-03-02"

Sveiki, pirmoje nėštumo pusėje, kol gimda neišdidėjusi, sterilizacija galima. Vėliau, nėštumui didėjant, didėja ir komplikacijų pavojus.

Kristina.

Pastebėjau, kad mano suaugusiam vokiečių aviganiui kartais iš lytinio organo laša kraujas. Ar turėčiau susirūpinti? Šuo linksmas, guvus. 2015-02-27, svečias.

Sveiki. Neparašėte kiek šuniui amžiaus. Tokie dalykai kartais pasistebi esant prostatos uždegimui ar išdidėjimui, gerai būtų pagauti šlapimo mėginį ir pasirodyti veterinarijos gydytojui.

Pagarbiai, Kristina.

Laba diena kokia apytiksli gyvunu eutanazijos(migdymo) kaina? Svečias, 2015-02-04.

Šios procedūros kaina priklauso nuo gyvūno svorio (nes nuo to priklauso reikalingas vaistų kiekis).

Pagarbiai, Kristina.

Sveiki. Ar pries atliekant sterilizacija butina paskiepyti katyte? Dar nespejom paskiepyti. Svečias, 2015-01-06

Sveiki. Nėra didelio reikalavimo, kad katė būtų paskiepyta būtent prieš sterilizaciją.
Nors pagal taisykles vakcinacija atliekama 3-4 mėn. amžiaus, tuo tarpu sterilizacija - nuo 6 mėn. amžiaus, taigi su skiepu vėluojate. Patartina geriau pirma susiskiepyti (nepamirškite prieš tai susiduoti vaistus nuo kirmėliukų) ir skiepo metu susitarti su veterinaru dėl sterilizacijos po kelių savaičių (tarp skiepo ir narkozės turi praeiti maždaug 14 d. laiko tarpas).

Kristina.

Sveiki, auginu tris papūgas ir jos labai kasosi. Man atrodo turi blusų. Anksčiau purkšdavau su "Biokill", bet jo prekyboje nebėra.
Kuom patartumėt juos purkšti? Svečias, 2015-01-03.

Sveiki,

Biokill prekyboje yra jau nuo vasaros pabaigos, vaistinės jau turėtų jo turėti, o jei ką, yra mūsų el. parduotuvėje: http://www.vetvila.lt/parduotuve/search.php?orderby=position&orderway=desc&search_query=bio+kill. Bet jei nerasit, galite naudoti Neostomosan skiedžiamas ampules, jos veikia taip pat kaip BioKill.

Pagarbiai, Kristina.

Sveiki,juru kiaulyte susizeide kojyte dabar slubuoja,kokia kaina butu ja apziureti? Svečias.

Sveiki. Viskas priklauso nuo to, ką reikės daryti. Apžiūros kaina apie 10 Lt ir paskui pasižiūrėsim, ką reikia daryti :)

Kristina
2014-12-14

Sveiki.

Neparašėte, kiek šuniui amžiaus ir koks svoris. Bendrai dantų apnašų valymo kaina yra 50 Lt (14,48EUR), plius pasirenkama narkozė - apie 30 Lt (8,69EUR) paprasta arba apie 50 Lt (14,48EUR) geresnė, su prabudimu. Ir dar jei prireiktų rauti kokį klibantį dantuką, kas jorkšyrams nėra retas reikalas, danties traukimas - 10-20 Lt (2,90-5,79EUR).

Pagarbiai, Kristina. 2014-09-01.

Svečiuose visuomet skaniau  Gal jai nepatinka maisto patiekimo vieta ar yra kažkas išgąsdinęs ėdant viršuje, tuomet šuniui ta vieta kelia nemalonias asociacijas. Variantai du: arba šerti pas tėvus, arba visiškai atsisakyti maisto davimo apačioje ir palikti maistuką tik pas jus (nepalikti galimybės rinktis, visvien išalkusi turės paėsti).

Kristina.
 

Sveiki,

Užsitęsusi ruja rodo kiaušidžių veiklos sutrikimą - kartais kaltas būna užsilaikęs geltonkūnis, kartais randame ir kitų problemų. Reiktų atlikti detalesnius tyrimus ir tik tada spręsti, kokį gydymą taikyti.

Sveiki, kas nutikę tokio amžiaus žvėriukui jau reikėtų žiūrėti ne Internetu, o gyvai. Pasirodykite veterinarijos gydytojui.
Pagarbiai
Kristina.

Sveiki. Kai kurioms katėms priaugus svorio papilvėje atsiranda toks "gelbėjimosi ratas" - tai rodo, kad katė gauna per daug arba per kaloringo maisto. Jei Jums tai nepatinka, pasirūpinkite svorio metimu (katėms tai padaryti sunku). 
Akmenligę nustatyti galima padarius šlapimo tyrimą. Bendras šlapimo tyrimas rodys, ar nėra uždegimo ir koks yra šlapimo pH (nuo to priklauso, kokio tipo ir ar formuosis akmenys). Taip pat šlapimą pasižiūrėjus mikroskopu galima pamatyti kristalus, jei jų yra.

Kristina.

Pagal vakcinos gamintojo rekomendacijas svarbu, kad vakcinacija būtų atlikta du kartus, švirkščiant po vieną vakcinos dozę kas 3-4 sav. Rekomenduotina pirmą kartą vakcinuoti 2 mėn. amžiaus kačiukus (nuo infekcinių ligų), vėliau revakcinuoti juos 3 mėn. amžiaus (nuo infekcinių ligų+pasiutligės).
Jai kačiukų mama vakcinuota laiku, kartais veisėjai renkasi kitokią vakcinavimo schemą: 3 mėn. amžiaus (nuo infekcinių ligų+pasiutligės) ir po to - 4 mėn. amžiaus (nuo infekcinių ligų).

Pagarbiai
Kristina.

Sveiki. Kates rekomenduojame sterilizuoti ne anksčiau kaip 6 mėn. amžiaus (kartais tenka tai atlikti ir anksčiau, bet tai jau išimtys). Operacija su siuvimu tirpiais siūlais, kad nereikėtų išimti po 10 d., ir para laiko prabuvimu pas mus klinikoje veterinaro priežiūroje (atiduodame tik visai prabudusį gyvūną) kainuoja 120 Lt.
Turėkite omenyje, kad operacijai gyvūnas turi būti bent jau 12 val. nevalgęs. Ir geriausiai tokiai operacija registruotis iš anksto, kad galėtumėme planuotis operacinės darbą ir būtų mažiau streso tiek Jums, tiek gyvūnui. Laukiame svečiuose.

Kristina.

Sveiki. Paprastai šuniukų momenėlis užsitraukia jiems būnant 4 sav. - 4 mėn. amžiaus. Retai, bet būna, kad šis procesas užtrunka ir ilgiau. Atviras momenėlis reiškia, kad kaukolės kaulai užsivėrė ne iki galo. Tai nereta problema mažų veislių šuniukams, pvz., čichuachua, pomeranų špicai ar ši-cu. Tokie šuniukai gyvena nomalų pilnavertį gyvenimą, tik juos reikia saugoti nuo galvos traumų (kaip, aišku, ir visus kitus). Neparašėte šuns veislės, bet bendrai tariant sukalėjimui turi įtakos mineralinės medžiagos - pvz., kalcis su fosforu, chondroitinas, gliukozaminas - šių papildų davimas neturėtų būti blogai.

Pagarbiai
Kristina.

Sveiki,

Deja, to padaryti neišeis: Suomija, Danija: neleidžia įsivežti šuniukų iki 3 mėn. amžiaus. Šunys į šią šalį gali būti įvežami tik paskiepyti nuo pasiutligės ir praėjus ne mažiau nei 21 dienai po šio skiepo atlikimo.

Daugiau informacijos: http://www.vetvila.lt/keliavimas

Pagarbiai

Kristina

Ovuliaciją parodo progesterono kiekio padidėjimas - dėl to darant pirmą kartą (vėliau jau maždaug galėsit žinoti kalės kergimosi ypatumus ir "iš akies"), tyrimą reikia atlikti keletą kartų, kad "pagauti" kada kalė ovuliuoja. Įvairiose klinikose gali skirtisi matavimo vienetai, nes vieni matuoja milimoliais, kiti - nanogramais, tai ir rezultato interpretavimas skiriasi.
Vilniečiai sako, kad kergti galima, kai progesterono lygis siekia 10 nmol/l, tačiau geriausia, kai progesteronas pakils iki 20-25 nmol/l. Kaune (LVA) paprastai laikoma, kad ovuliavo, kai progesterono kiekis yra virš 7 (o koks matavimo vienetas dabar nepasakysiu). Nebėra prasmės kergti, kai progesterono daugiau nei 27. Sėkmės. Kristina, 2010-08-19.

Vidutinis progesterono lygis (ng/ml) įvairiais kalių lytinio ciklo periodais:
<1,0 - anestrus arba proestrus,
1,0-1,9 - iki ovuliacijos liko ne mažiau 3 dienų,
2,0-2,9 - iki ovuliacijos liko ne mažiau 2 dienų,
3,0-4,9 - iki ovuliacijos liko ne mažiau kaip para,
5,0-10,0 - ovuliacija, optimalus laikas kergti + 2 dienos. 
Kai progesterono lygis pasiekia 5-10 ng/ml, atliekama kiaušidžių echoskopija, suskaičiuojami folikulai ir patvirtinama, kad ovuliacija įvyko (pvz., preš ovuliaciją didelės kalės folikulai būna ne mažiau 1cm skersmens). Natūraliai kergiama 1-3 dieną po ovuliacijos.

Kristina, 2010-08-19.

Gali būti, kad Jūsų augintis paprasčiausiai peršalo. Graužikai yra labai jautrūs drėgmei ir skersvėjams. Pagalvokite, gal Jūs prieš porą dienų namie buvote padariusi skersvėjį?.. O tas "kriuksėjimas" tai greičiausiai yra sloga. Iš tikrųjų dabar galiu tik spėlioti, nes nematant gyvūno sunku kažką konkretaus pasakyt. Geriausia būtų, jeigu su savo augintiniu pasirodytumėte veterinarijos gydytojui. Sveikite ir sekmės.
Olesia, 2010-08-30

Internete yra tikrai daug bendros informacijos apie šią ligą. Tai virusinė liga, kurios sukėlėjus perneša kraujasiurbiai vabzdžiai su sergančių gyvūnų išskyromis (ašaromis, pūliais ir t.t.), dėl to sergančius gyvūnus izoliuoti būtina. Virusai yra gana atsparūs aplinkos ir dezinfekuojamųjų medžiagų poveikiui, narvams reikia naudoti stiprius dezinfekantus. Gana neblogai informacija yra pateikta čia:http://www.peteducation.com/article.cfm?c=18+1803&aid=3422
Kristina, 2010-09-02

Triušio nosis galėjo padidėti dėl kelių priežasčių:
- galėjo įkasti uodas;
- kadangi dabar staiga atšalo orai - gali būti sloga;
- arba dar vienas variantas - virusinė liga miksomatozė.
Jeigu nosytė patinusi, ant jos atsirado pūslelių, ant ausų irgi jų yra - reiškia tai miksomatozė. Tokį triušį reikia atskirti nuo kitų, kad jis jų neapkrėstų ir gydyti. Kadangi Jūsų augintinio nematau, tai sunku nustatyti kas jam yra. Todėl negaliu pasakyti ar tai virusinė liga, ar ji užkrečiama  ir ar galima valgyti tokio triušiuko mėsą. Bet kokiu atveju siūlau Jums pasirodyti veterinarijos gydytojui. Tikiuosi,

kad padėjau. Sveikite. Sėkmės.
Olesia, 2010-09-04

Oi, jau matau, kad griebiatės šiaudo. Pabandysiu surašyti visus už ir prieš - kad galėtumėte patys apsispręsti, ką daryti.
Interferonas neveikia patogeninio viruso tiesiogiai ir specifiškai, jis slopina vidinės sintezės mechanizmus užkrėstose ląstelėse. Lietuvoje mes turime tokį vieną legalų interferoną šunims ir katėms - Virbagen Omega. Nesiimsiu aiškintis, ar jis toks pats kaip rusiškas žmonių interferonas, bet kažkaip jaučiu, kad nelabai Nemanau, kad kad nors LT turi daug patirties šiuo klausimu - čia jau geriau būtų aiškintis su rusų veisėjais ar gydytojais, kurie turi praktikos su tokiais dalykais.
Pats gydymas toks biškį šakėm ant vandens rašytas. Nes kaip ne kaip, šios ligos yra labai pavojingos katėms. Ir netgi išgyvenus, nieks negarantuoja, kad nebus komplikacijų: turėjau vieną katiną, prasirgusį turbūt kačių maru (nieks ten jam tyrimų daryti nesiruošė, gyveno kol gyveno...). Tai mažiausias įdrėskimas ar peršalimas baigdavosi baisiom komplikacijom ir ilgu gydymu, katinas atrodė kaip iš konclagerio, tik pasišventę šeimininkai bovijosi su juo tol, kol jis atsisveikino su gyvenimu sava mirtimi (būdamas kažkur 9 metų amžiaus).
Tiek lyrinio nukrypimo. O dabar apie interferoną: jis skiriamas "Katėms nuo 9 mėn. amžiaus, užsikrėtusioms kačių leukemijos virusais (KLV) ir (arba) kačių imunodeficito virusais (KIV) ir esant neterminalinėms ligos stadijoms, gydyti. Klinikinių tyrimų metu pastebėta, kad:
- simptominėje ligos fazėje sumažėjo klinikinių požymių (4 mėn.);
- sumažėjo gaištamumas:
• anemija sergančių kačių gaištamumas, kuris 4, 6, 9 ir 12 mėn. siekė 60 %, gydant interferonu sumažėjo vidutiniškai 30 %;
• nesergančių anemija kačių, kurios buvo užsikrėtuios KLV ir gaištamumas siekė 50 %, gydant interferonu gaištamumas sumažėjo 20 %. Kačių, infekuotų KIV, gaištamumas buvo žemas (5 %) ir gydymas jam įtakos neturėjo."
Reik turėt omeny, kad "Produkto efektyvumas nebuvo tirtas katėms, sergančioms navikine KLV infekcijos forma, ar katėms, užsikrėtusioms KLV ar gretutinai užsikrėtusioms KIV, terminalinėse stadijose."
Dabar pats gydymas: 10MV buteliukas kainutų kažkur apie 300Lt. Katei visam gydymo kursui reiktų pusantro buteliuko: "Katėms atskiestas preparatas turi būti leidžiamas po oda vieną kartą per dieną, 5 d. iš eilės. Dozė – 1 MV/kg kūno svorio. Turi būti atlikti trys atskiri 5 dienų gydymo kursai, pradedant 0 diena, 14 diena ir 60 diena.".
Nežinau, ar skaitote rusiškai, tačiau yra neblogos informacijos apie homeopatinius preparatus tokiose situacijose. Tai bent jau šiek tiek pigiau ir tikrai nepakenktų, kol lauksit interferono...
O jau dabar Jums spręsti, kaip elgtis. Tikiuosi, nors kiek padėjau.
Kristina, 2009-11-07

Parašykite klausimą

Question to be answered.

Klausimo paaiškinimas